Za rok zahájí vysílání kutilská stanice Hobby TV

radiotv222Příznivci kutilských pořadů Přemka Podlahy si přijdou na své. Příští rok u nás vznikne televize Hobby TV zaměřená na kutilství, dům a zahradu. Bude vysílat prostřednictvím paketu CzechLink na družici Eurobird a zahájilo se jednání i s kabelovými operátory. Serveru RadioTV to potvrdil majitel televize David Grác.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 17. zasedání 10. září udělila společnosti Press Media Net licenci k televiznímu vysílání programu Hobby televize prostřednictvím družice na 12 let. Po nabytí právní moci licence začne běžet 360 denní lhůta, do které je nutno zahájit vysílání. David Grác uvedl, že Hobby TV začne vysílat 1. listopadu příštího roku.

Hobby 24 hodin denně

„Hobby TV je program zaměřený na využití volného času a všemožné hobby aktivity,“ charakterizuje Grác stručně náplň své televize. Televize bude vysílat 24 hodin denně, od půlnoci do osmi ráno ovšem pouze textové informace. Podle vyjádření mluvčího RRTV Pavla Baráka licenční podmínky popisují Hobby TV jako kanál určený pro všechny věkové kategorie bez rozdílu pohlaví, pořady jsou naopak zaměřeny na specifické skupiny aktivních diváků včetně menšin.

Podíl vlastní produkce má být cca 10%, skryté titulky u vlastní produkce v roce 2006. Program bude naplněn 30 a 60 minutovými bloky v kategoriích ID (domácí činnosti), HD (dům, zahrada, udělej si sám) a OD (venkovní aktivity) v premiérách a reprízách. „V roce 2005 a 2006 bude ve vysílání 6 hodin premiér denně, v roce 2007 9 hodin a od roku 2008 12 hodin denně,“ dodává Barák.

Kdo je investorem?

Zajímavá je otázka financování televize. Licenci vlastní zlínská společnost Press Media Net, jejíž jednatelem je David Grác, který je také 90 procentním vlastníkem. Zbývajících 10 procent ovládá další zlínská společnost Television Net. David Grác potvrdil, že Hobby TV bude financována zahraničním investorem, zatím však nechce prozradit, o koho se jedná.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .