V pondělí startuje filmový kanál Nonstop kino

V pondělí bude zahájeno vysílání nového filmového kanálu. Jak už název napovídá, stanice Nonstop kino bude vysílat 24 hodin denně filmy a podle vyjádření jejího provozovatele chce každý večer nabídnout alespoň jednu premiéru.V pondělí bude zahájeno vysílání nového filmového kanálu. Jak už název napovídá, stanice Nonstop kino bude vysílat 24 hodin denně filmy a podle vyjádření jejího provozovatele chce každý večer nabídnout alespoň jednu premiéru.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila společnosti Help Film s.r.o. licenci pro tento televizní kanál již na konci loňského roku s platností od 7. ledna. Licence je platná pro Česko, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Původní název zněl Filmbox Extra a projekt počítal s 15 hodinami vysílání denně.

Podle navržených licečních podmínek mají programovou skladbu tvořit hrané a dokumentární filmy členěné do žánrových kategorií, vysílané v pravidelných blocích, specializované filmové magazíny, filmy o filmu, novinky z filmových akcí a festivalů. 5 procent pořadů má být opatřeno titulky a rozdělení vysílacího času se plánuje na 80 procent amerického původu a 20 procent evropského.

Na předposledním zasedání RRTV schválila žádost provozovatele o změnu názvu na Nonstop kino a rozšíření vysílání na 24 hodin denně. Nepřetržité vysílání chce provozovatel naplnit mimojiné 400 premiérovými filmy ročně, s jednou počítá pravidelně každý večer v osm hodin.

Podle zveřejněných programových plánů Nonstop kino nebude vysílat filmy z domácí produkce. Pokud nahlédneme do programu na 1. květen, najdeme např. německé drama Experiment, americkou komedii Čtyři pokoje, drama Marvinův pokoj, kultovní snímek Pulp Fiction, komedii Sbal prachy a vypadni nebo horror Od soumraku do úsvitu.

Filmový kanál Nonstop kino bude distribuován přes satelit a v některých kabelových sítích. Majitelé satelitních příjmačů jej mohou naladit na družici Amos-2, 4 st. západně na kmitočtu 11,684 GHz. Polarizace je horizontální, SR 4500 a FEC 3/4. Video bitrate je 2,7 Mbps při rozlišení 384×576 pixelů.

Za projektem Nonstop kino stojí distribuční a filmová společnost SPI Film, která chce využít zejména svoji širokou filmovou knihovnu, SPI International je totiž největším nákupcem a distributorem nezávislých filmů ve střední Evropě. Licenci Nonstop kino vlastní firma Help Film s.r.o., která již provozuje další kanál Filmbox a má licenci pro stanici TV Nostalgie.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .