TV Nova v neděli představí novou podobu zpravodajství

Televize Nova na dnešní tiskové konferenci představila novou podobu zpravodajského studia. Ještě nedávno ředitel TV Nova Petr Dvořák nechtěl sdělit konkrétní termín – „Bude to v průběhu letošního podzimu…“, uvedl pro rádio Impuls. Nyní již konkrétní datum známe. 14.října v 19:30, tedy v den, kdy budou odvysílány Televizní noviny s pořadovým číslem 5001. V sobotu v 20:00 uvede TV Nova pořad s názvem „Zůstaňte s námi“.

Ještě minulý týden ale Nova odmítala spojitost mezi pořadem „Zůstaňte s námi“ a spuštěním nové podoby Televizních novin – „Zůstaňte s námi je pořad, který vysíláme u příležitosti 5000. vydání Televizních novin – nejsledovanější zpravodajské relace v ČR. Start vysílání z nového zpravodajského centra, které budujeme zde na Barrandově je věc jiná. V současné době probíhají finální přejímky zařízení, závěrečná měření a nastavování systémů. Vše bude spuštěno v průběhu podzimu,“ uvedla tisková mluvčí Veronika Šmítková.


Je všeobecně známo, že Nova vybudovala nové zpravodajské centrum. Chlubí se i přívlastkem „jedno z nejmodernějších v Evropě“. Novému studiu dominuje velká plazmová stěna o rozměru 8 x 4 metrů. Stěna umožňuje promítání obrazů přímo za moderátory (například ilustrační záběry k reportáži, grafické údaje či obrazovou komunikaci přes telemost). I slovenská TV Joj představila v minulé televizní sezóně nové studio s plazmovou obrazovkou. Objekt se začal stavět už loni, kolaudace proběhla 31.července tohoto roku. V současné době již běží upoutávky na nové zpravodajství, dozvídáme se například, že „při stavbě zpravodajského centra bylo položeno 356km datových kabelů“ (pokud by se položily podél silnice, vedly by z Prahy, téměř do Ostravy).


14.října kromě nového studia představí Televizní noviny i novou grafiku. Navíc od tohoto dne začne Nova vyrábět všechny zpravodajské a publicistické pořady v HD kvalitě. K divákům se ovšem zatím nedostanou, Nova sice zprávy odvysílá v nejvyšší kvalitě, stávající distribuční kanály (analog, DVB-T, kabelové systémy a satelit) ovšem na takové rozlišení zatím nejsou připraveny. Od pondělí Nova začíná experimentovat s obrazovým formátem 16:9, v tomto rozlišení se vysílala i Pojišťovna štěstí a některé reklamy. Nova se s příchodem nového zpravodajství rozhodla změnit koncepci moderátorů zpravodajství. Hlavní část Televizních novin (19:30) budou mít nově na starost pouze dvě moderátorské dvojice (Lucie Borhyová – Rey Koranteng a Markéta Fialová – Karel Voříšek).


Dnešními médii vířila zpráva o vyhazovu Pavly Charvátové. Zpráva se potvrdila: „Pavla Charvátová, která doposud moderovala s Pavlem Dumbrovským večerní Televizní noviny, zůstává i nadále členem týmu zpravodajství TV Nova a v budoucnu se objeví v některém z připravovaných projektů.“ Pavel Dumbrovský bude nově moderovat pouze Odpolední TN s Renátou Tzadernovou, 2.vicemiss ČR 2006, rovněž působila i v TV Prima jako redaktorka pořadu Extra. Odpolední TN tak získávají své vlastní moderátory.


Další informace o novinkách na TV Nova, především pak o jeho přechodu na plně HDTV vysílání a nové budově zpravodajství, přineseme v zítřejším článku.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .