Interaktivní televize Fun1 začne vysílat příští týden

radiotv22Příští týden bude zahájeno oficiální vysílání nové interaktivní televizní stanice Fun1. Televize se bude orientovat na zábavu a svým programem chce oslovit divály ve věku 12 až 35 let. Dostupná bude zpočátku v nabídce sítě Karneval a na internetu, následovat by měly sítě některých dalších kabelových operátorů a od ledna by její program měl šířít také satelit Astra. Dnes od 22 hodin se koná v pražském prestižním klubu Duplex zahajovací show.

Hlavním zaměřením televizní stanice Fun1 má být zábava, konkrétně pořady vlastní tvorby, talkshow, lifestyle, hudba, tanec, seznamka, chat a stěžejním bodem jsou reportáže, záznamy a přenosy z klubů, parties, festivalů a hudebních akcí z domova i ze světa. Tomu odpovídá i cílová skupina, Fun1 předpokládaná aktivní diváky ve věku 12 – 35let, střední a vyšší sociální vrstvy, vyznavače aktivního a moderního stylu života.

Fun1 chce sázet na interaktivitu, svým divákům nabídne okamžitý přenos SMS zpráv z mobilu na televizní obrazovku do tzv. chatovacích místností. Přes SMS zprávy budou mít diváci možnost významně ovlivnit vysílání, například výběrem hudby, kterou budou chtít slyšet, výběrem pořadů a dalších prvků. Chystají se speciálně zaměřené pořady s aktivní účastí diváků sedících u televizních obrazovek. Ve vysílání bude také možno objednat si také zaslání nabízených melodií, vyzvánění, tapet a her.

„Fun1 nebude jen dalším televizním kanálem v nabídkách kabelových a satelitních televizí, ale dá se mluvit o naprosto unikátní české televizní stanici. Fun1 je kromě televize také unikátní rádio, které hraje nejlepší světovou taneční hudbu, ale také začínající talenty. Toto rádio je dostupné i na internetu a to v nejvyšší kvalitě v České republice,“ prohlašuje provozovatel televize Fun1.

Provozovatelem a vlastníkem licence televize FUN1 je společnost SAT Plus s.r.o., která na českém mediálním trhu podniká již třetím rokem. SAT Plus je také vlastníkem licence televizního kanálu UPC Express a broadcasterem parlamentní televize 24CZ. Licence televiznímu kanálu FUN1 byla Radou pro rozhlasové a televizní vysílání udělena dne 29.6. 2004 na vysílání v kabelových rozvodech a prostřednictvím satelitu na 12let.

Autor článku:

Komentáře (19)

 1. Swejzi ()

  No doufám,že to bude změna k lepšímu.Pokud bude hrát taneční muziku,jak se zde spekuluje,bylo by to jasné plus.Jestli budou hrát minimálně to,co před dvěma lety,budu mít zase po letech svoje oblíbené rádio,které půjde poslouchat klidně celý den.Ne jak Evropa 2,při jejíž hodinovém poslechu začínám mít tik v oku a při nuceném osmihodinovém poslechu v práci už mám silné psychopatické sklony. Jelikož jsem vyrůstal s Trianglem (budiž mu země lehká) byl by pro mě taneční DeeJay balzámem na duši.

 2. jirka86_europe

  Co to je vlastně to rádio Triangl? To neznám? Asi už delší dobu nefunguje, protože bych si na něj pamatoval a zvlášť, když se jedná o taneční hudbu! Takové taneční rádio DeeJay by bylo ještě hustější než současné internetové rádio Dance Radio. NEJLEPŠÍ JE PROSTĚ I TAK NĚMECKÉ TANEČNÍ RÁDIO SUNSHINE-LIVE!

 3. PV

  „Triangl melo v pondeli 26. 7. 1999 posledni den moderovaneho vysilani, ve eteru se objevily postupne temer vsichni moderatori, kteri na 97.9 kdy pusobili. Do…“

  Liberecké rádio s vysílačem o výkonu 20kW z Ještědu (pokryta tedy i značná část středních a výhodních Čech)
  Triangl vznikl asi v polovině roku 1993, taneční (trance&house) byl ale poslední zhruba dva roky.
  Já ho poslouchal zhruba poslední rok – dříve jsem bohužel změnu z tuctového rádia nezaregistroval.
  Hudebně byl lepší než tehdejší Zlatá Praha, jinak programově trochu pokulhával.

  stačí si dát do vyhledávání tady vpravo slovo „triangl“ a najde se zde 1920 odkazů, většinou se ale Triaglu týkají spíše jen okrajově…

  Vlastně díky Trianglu jsem objevil radiotv.cz (předtím http://www.radia.cz) a od té doby je to můj nejnavštěvovanější web… :o)

  1. Plzeňák

   Nejeli 20 kW z hotelu Jested, ale cca 3 kW ze stanice lanovky. A bylo to super radio, proto muselo byt zlikvidovano.

   Zpočátku jeli výkonem 20 kW z Ještědu, ale pak přestali radikomunikacím za vysílání platit a to byl důvod, proč si postavili vlastní vysílač na stanici lanovky. Jejich poslechovost nebyla zřejmě nijak závratná a v tomhle směru je s přehledem převálcovalo jinak více než tuctové rádio RCL:(((

  2. Plzeňák

   Triangl vznikl asi v polovině roku 1993, taneční (trance&house) byl ale poslední zhruba dva roky.
   Já ho poslouchal zhruba poslední rok – dříve jsem bohužel změnu z tuctového rádia nezaregistroval.
   Hudebně byl lepší než tehdejší Zlatá Praha, jinak programově trochu pokulhával.

   Souhlasím až na to, že Triangl ani v počátcích svého vysílání nebyl tuctovým rádiem. Už ze začátku hrál zcela jinou hudbu než ostatní. Mám pocit, že skoro vůbec nehráli českou a slovenskou muziku, a když už, tak jenom hodně výjimečně. Nevím, jak bych tu muziku, co hráli před tím, než se dali na taneční směry nazval, snad to bylo trochu do soulu a vůbec černé muziky. Ale nechci to tvrdit 100%, už je to dost dlouho a paměť neslouží:))) Nevěděl by někdo tady v tomhle směru něco bližšího?
   Program měli skutečně slabší, i když muzika byla s menšími výhradami opravdu dobrá. HLavně moderátoři byli takoví nemastní neslaní, celkově to vysílání (mimo hudby) působilo trochu sterilně.

  3. Anonym

   Nevím co na to říct ohledně Trianglu jsme prostě nejhnusnější komunistickej stát.

  4. Anonym

   Posledni rok byli hodne dobri. Tehdejsi Zlate Praze nesahali hudebne a zvukove ani po kotniky. Poslechovost musela byt znacna, kdyz i v Jihlave si lidi davali na trechu anteny s atypickou vertikalni polarizaci, aby mohli Triangl poslouchat. A to nemluvim o uspechu i v sousednim Nemecku. To radio bylo dost unikatni. Myslim, ze oficialni pruzkum poslechovosti nejak bojkotovali.

  5. Anonym

   … Tehdejsi Zlata Praha jim nesahala … :D

  6. MASH

   No, to jsou veci… Z kdysi meho oblibeneho radia Bonton, se postupem casu stalo temer neposlouchatelne DeeJay (nechapu, jak funguje pruzkum poslechovosti) a ted…??? Snad to Fleischamnn nezabije! Jeéé, kez by se vratil nazev Radio Bonton (ale to asi vubec nehrozi-Bonton je uz uplne jina firma) a hrala se tanecni hudba… Jen ne proboha nejake to silene Inforadio!!!

  7. Ten chytrej

   No, to jsou veci… Z kdysi meho oblibeneho radia Bonton, se postupem casu stalo temer neposlouchatelne DeeJay (nechapu, jak funguje pruzkum poslechovosti) a ted…??? Snad to Fleischamnn nezabije! Jeéé, kez by se vratil nazev Radio Bonton (ale to asi vubec nehrozi-Bonton je uz uplne jina firma) a hrala se tanecni hudba… Jen ne proboha nejake to silene Inforadio!!!

   Info rádio to snad nebude. Jak se slyšel schánějí moderátory s hudebních stanic třeba z Vysočiny.

  8. MASH

   Tak snad mas pravdu… Ale na druhou stranu, celkem se mi nelibi, ze jedna spolecnost ovlada v jednom regione minimalne 3 radia (a 2 teda budou se stejnym formatem „hot AC“?).
   A take moc nerozumim tomu, proc shaneji moderatory z Vysociny… Vzdyt v Praze jich je vic nez dost (kvalitnich). Aby to nakonec nebylo neco,jako „Blanik2“ :-(((

  9. PV

   … Nevím, jak bych tu muziku, co hráli před tím, než se dali na taneční směry nazval, snad to bylo trochu do soulu a vůbec černé muziky. Ale nechci to tvrdit 100%, už je to dost dlouho a paměť neslouží:)))

   No toto mi zrovna vadilo, přes den tam věci podobného stylu tlacili, ale večer a noc měla music 100% super bpm
   Co hráli předtím moc nevím – já zachytil jen prvotní zkušební vysílání v 93 a to mi na 5 let stačilo… :o)

  10. XXL

   Verim, ze Lagarde prefrmatuje Bonton(DeeJay) tak, aby neohrozoval Evropu2…

  11. Leosz (Leosz¤)

   No, já si taky myslím, že poslechovost měl hodně velkou. Podle mě tam byl asi spíš trochu problém ve vedení. Co jsem slyšel, tak se totiž odmítli přihlásit do měření poslechovosti, takže kvůli tomu měli oficiálně nulovou poslechovost… A možná i kvůli tomu jim nepřidělili znova licenci… Bohužel teď už to jsou spíš jen spekulace. Podle mě se měli přihlásit do měření poslechovosti, zaplatit pořádný vysílač a zlepšit moderovaný program. Sice by to vyžadovalo počáteční investice, ale dle mého by se jim to později vrátilo… (kdyby jim ovšem RRTV prodloužila licenci)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: