Teleshoppingová TOP TV zahájí vysílání v září

radiotv221První česká teleshoppingová televize Top TV zahájí vysílání počátkem září. Program bude zpočátku šířen pouze v kabelových sítích a přes družici, v případě úspěchu v licenčním řízení se projekt společnosti United Teleshop objeví i v jednom z terestrických digitálních multiplexů.

Provozovatelem stanice TOP TV je společnost United Teleshop s.r.o a její spolumajitelkou bývalá generální ředitelka Regie Radio Music, Frekvence 1 a Evropy 2 Kateřina Fričová, která podle ČTK upřesnila datum startu na 5. září. Top TV přitom licenci pro kabelové a satelitní vysílání teleshoppingového kanálu získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již loni v dubnu.

Investorem stanice společnost Stanford, která spadá pod skupinu podnikatele Karla Komárka. Rada pro RTV již na jaře schválila, že společnost Stanford, jejímž jediným vlastníkem je K & K Capital Group podnikatele Komárka, zakoupí 34 procent akcií firmy. „Hledali jsme investora. I když to bude televize dělaná velice úsporně, tak se pořád bavíme o řádech desítek a desítek milionů korun, co stojí začátek,“ uvedla Fričová.

Inspiromat, který poradí co se životem

„V současné době už jednáme s moderátory a připravujeme program. Nebudeme vysílat jenom šoty s Horstem Fuchsem, jak by si mohl někdo pod pojmem teleshoppingový kanál představovat, ale i různé magazíny podobné pořadům Sama doma, Prima jízda, ale také motoristické pořady a podobně, kde budeme moci na rozdíl od ostatních televizí uplatňovat přímou nabídku. Jim to zákon zakazuje, nám to přímo přikazuje,“ prozradila v květnu RadioTV Fričová.

Nyní Fričová podobu své stanice upřesňuje jako zábavně-informační stanici s teleshoppingovými prvky. „Říkáme, že je to ‚inspiromat‘, jak využívat volný čas, jak si zjednodušovat život, který člověk musí trávit hodiny v domácnosti,“ řekla ČTK Fričová.

Teleshoppingový charakter budou mít pořady na Top TV například proto, že závěry vysílaných magazínů budou mít podobu odkazu na firmy vyrábějící zboží či nabízející služby, o kterých budou pořady pojednávat. Zatímco klasický teleshopping je v televizních stanicích časově omezen, podle Fričové u této stanice naopak udělená licence teleshoppingové odkazy v pořadech vyžaduje.

Televize bude zpočátku vysílat 18 hodin denně, od šesti ráno do půlnoci. Podle propočtů vedení Top TV by mohlo mít přístup k vysílání přes kabelové sítě a satelit až 700.000 domácností. Televize se objeví v základní nabídce kabelové sítě Karneval a některých lokálních sítí, konkurenční UPC se pro její nasazení zatím nerozhodla.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: