První teleshoppingová televize Top TV již vysílá

radiotv221V pondělí zahájila provoz první teleshoppingová televize v Česku. Stalo se tak v době, kdy jsou na západ od našich hranic podobné stanice na vrcholu a teleshopping má za sebou první kroky i na východě. Novou stanici Top TV kormidluje osoba z nejpovolanějších, bývalá programová ředitelka TV Prima a exgenerální ředitelka rádií Frekvence 1 a Evropa 2 Kateřina Fričová.

„TOP TV je televize pro volný čas – hobby televize, která nejen pobaví, ale také inspiruje diváky a udržuje s nimi přímý kontakt. Chcete-li se inspirovat při nákupu či jen se seznámit s tím, co je právě „in“, naladíte si TOP TV a v některém z pravidelně vysílaných magazínů určitě najdete to, co hledáte. Zároveň je TOP TV jediná televize, kde se klient nabízející výrobky či služby stává spolutvůrcem programu. Co mají ostatní televizní vysílatelé zakázáno (tzv. skrytou reklamu), TOP TV nejen může, ale podle znění vysílací licence i musí. Takže každý klient může ovlivnit obsah pořadu, může otevřeně prezentovat a nabízet své výrobky a služby,“ sdělují internetové stránky www.top-tv.cz.

„Nebudeme vysílat jenom šoty s Horstem Fuchsem, jak by si mohl někdo pod pojmem teleshoppingový kanál představovat, ale i různé magazíny podobné pořadům Sama doma, Prima jízda, ale také motoristické pořady a podobně, kde budeme moci na rozdíl od ostatních televizí uplatňovat přímou nabídku. Jim to zákon zakazuje, nám to přímo přikazuje,“ prozradila v květnu RadioTV Fričová.

Satelit a Karneval

Teleshoppingová televize je v současnosti šířena přes družici a v kabelových rozvodech. Majitelé satelitních příjmačů ji najdou na satelitu Eurobird-1 28,5°E
na frekvenci 12,607 GHz. Z váznamných kabelových operátorů šíří program Top TV zatím pouze síť Karneval, která ji zařadila do nabídky Mini.

V nabídce nejrozšířenější kabelové sítě UPC se podle neoficiálních informací Top TV v nejbližší době neobjeví. Tiskový mluvčí společnosti UPC František Malina se k této otázce konkrétně vyjadřovat nechce. „Naše společnost předem neinformuje o svých záměrech a plánech v oblasti programové nabídky. Nicméně aktuální projekty na českém trhu pečlivě sleduje a vyhodnocuje.“

Podle propočtů vedení Top TV by mohlo mít přístup k vysílání přes kabelové sítě a satelit až 700.000 domácností. Tento počet se může zvýšit, pokud Top TV uspěje v licenčních řízeních o digitální terestrické vysílání DVB-T. Podle magazínu Parabola.cz se počítá se zařazením programu Top TV do DVB-T experimentu společnosti Czech Digital Group. Top TV by se měla objevit na pozici po stanici TV Praha, která ukončila vysílání z ekonomických důvodů. Zda bude stanice v DVB-T rozhodne Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která musí schválit změnu programové nabídky v síti CDG.

Fričová jednatelkou

Faktickým vlastníkem Top TV je dnes společnost Stanford, která spadá pod skupinu podnikatele Karla Komárka. Rada pro RTV již na jaře schválila, že společnost Stanford, jejímž jediným vlastníkem je K & K Capital Group podnikatele Komárka, může získat 34 procent akcií firmy. „Hledali jsme investora. I když to bude televize dělaná velice úsporně, tak se pořád bavíme o řádech desítek a desítek milionů korun, co stojí začátek,“ uvedla Fričová. 34 procent je maximální hranice, kterou zákon povoluje v prvních dvou letech platnosti licence.

V tomto týdnu došlo ka dalším organizačním změnám v licencované společnosti. Podle současné verze internetového obchodního rejstříku jsou jednateli zakladatelé televize Jaroslav Havel a Zbyněk Roubal, ovšem Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání odsouhlasila zřízení tříčlenné dozorčí rady ve složení JUDr. Kristína Škampová, Ing. Miroslav Šimánek, Ing. Miroslav Dvořák a vzala na vědomí oznámení provozovatele United Teleshop s.r.o. o změnách v osobách jednatelů MgA. Kateřina Fričová a PhDr. Juraj Groch.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: