Parlamentní televize 24.cz zahájila zkušební vysílání

Parlamentní televize 24.cz včera zahájila zkušební vysílání. Zájemci o sledování tohoto kanálu mohou zatím využít pouze satelitní příjem a v některých lokalitách i kabelové rozvody. Ostrý start je předběžně plánován na 17. listopadu.

Společnost Region Média, která je provozovatelem parlamentní televize, sdělila, že od 7.07 hod. ráno zahájila postupné technologické testy vysílání svého programu 24.cz v kabelových sítích společnosti UPC v Praze a v Brně. O něco později se tento program objevil i na satelitu Astra 2C (na pozici 19,2 st. vých.).

Zkušební vysílání programu 24.cz tedy mohou přijímat i ti, kteří vlastní satelitní přijímač, nebo jsou předplatiteli digitální televize UPC Direct. V UPC Direct je program 24.cz zatím zařazen mezi volné programy a je nutné jej individuálně naladit. Majitelé nejběžnějších příjmačů Phillips mohou přístroj na nějaký čas uvést příjmač do stand-by nebo provést manuální rekonfiguraci. V současnosti pak kanál naleznou na pozici 272.

Provozovatelem stanice je olomoucká společnost Region Media vlastněná z 18 procent jednatelem Martinem Müllerem, z 52 procent Leošem Pohlem, předsedou představenstva společnosti Czech Digital Group, která provozuje experimentální digitální vysílání (DVB-T) na území hlavního města a části středních Čech. Zbývající dva podíly po 15 procentech mají Libor Kasl a Pavel Chalupa.

„Skončila nejtěžší, a sice přípravná etapa celého projektu parlamentní televize. Teď se soustředíme na programové a technické doladění vysílání a na precizování grafiky,“ říká Leoš Pohl, duchovní otec 24. cz. a upozorňuje, že zejména na satelitu se bude vysílání prvních 48 často měnit včetně možného přerušování vysílání. „Chceme si důkladně vyzkoušet všechny situace a jejich řešení. Pak už na to nebude čas,“ komentuje Leoš Pohl příštích 48 hodin vysílání.

Během zkušebního vysílání uvádí 24.cz záznamy z jednání plén Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a zasedání vybraných výborů. Televize připomíná některé zahraniční zpravodajské nebo ekonomické kanály. Hlavní program je ve výřezu vpravo nahoře, vlevo a dole jsou další informace.

„Zahájení řádného vysílání plánujeme na druhou polovinu listopadu. V jeho rámci pak nabídneme i přímé přenosy z jednání plén , publicistické pořady a divákům nabídneme i možnost aktivně se do vysílání zapojit,“ dodává Pohl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .