Nova posílila, podíly obou programů ČT klesly

radiotv222Televize Nova zaznamenala v uplynulém týdnu největší nárůst podílu na trhu ve skupině diváků starších 15 let. Mírně si polepšila také Prima, i když její podíl ve skupině D 15+ zůstává pod psychologickou hranicí 20 procent. Naopak podíly obou programů ČT..Televize Nova zaznamenala v uplynulém týdnu největší nárůst podílu na trhu ve skupině diváků starších 15 let. Mírně si polepšila také Prima, i když její podíl ve skupině D 15+ zůstává pod psychologickou hranicí 20 procent. Naopak podíly obou programů veřejnoprávní České televize klesly. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova: nebývalý úspěch Rozjezdů pro hvězdy

Podíl Novy v týdnu od 3. do 9. března stoupl o více než dva procentní body na 45,66 procenta. Televize se polepšila i hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin. Oproti předchozímu týdnu, kdy dosáhla podílu 46,97 procenta, posílila až na 48,13 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi.
Vůbec nejsledovanějším pořadem Novy uplynulého týdne byly opět nedělní Teleizení noviny. Sledovalo je rekordních 41,5 procenta všech televizních diváků starších 15 let, což TN z 9. března zařadilo mezi nejsledovanější české televizní pořady letošního roku. Pondělní TN dosáhly sledovanosti 37,4 procenta a čtvrteční hlavní zpravodajská relace zaznamenala sledovanost 37,1 procenta. Do první desítky se ještě probojovaly sobotní a nedělní Sportovní noviny (31,3 a 30,5 procenta), a nebývale úspěšný nedělní zábavný pořad Rozjezdy pro hvězdy, který sledovalo 30,7 procenta diváků.

ČT: o projev Václava Klause byl zájem

Česká televize minulý týden stagnovala a mírně si pohoršila. Podíl programu ČT1 klesl z 22,71 na 22,05 procenta, ale v prime timu si polepšil ze 24,46 na 24,83 procenta. Hůře na tom byl kanál ČT2, jehož podíl v celodenních čáslech klesl ze 7,74 na 6,30 procenta a v prime timu z 5,39 na 3,86 procenta. První program ČT nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT2 zase muži starší 15 let.
Tradičně nejsledovanějším pořadem ČT1 byly čtvrteční Četnické humoresky, které sledovalo 25,4 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následuje pondělní seriál Ranč U Zelené sedmy se sledovaností 20,8 procenta a sobotní Události, které dosáhly sledovanosti 20,4 procenta. Do první desítky se ještě dostal nedělní projev prezidenta republiky Václava Klause (sledovanost 19,5 procenta mu vynesla pátou pozici mezi pořady na ČT1). Druhému programu vévodí sobotní dokument Dlouhé lodi Vikingů (6,0 procenta) a nedělní a středeční přenosy hokejové extraligy (sledovanost 5,5, respektive 4,8 procenta)

Prima: drtivý propad Nikdo není dokonalý

Televizi Prima se dále nedaří udržovat podíl nad hranicí 20 procent. Minulý týden si sice mírně polepšila, ale o pouhé čtyři desetiny procentního bodu na 19,72 procenta. V prime timu podíl Primy ještě klesl na 18,74 procenta a televize si neudržela náskok před prvním programem České televize ani v tradičně silné divácké skupině žen starších 15 let. Ta sice na Primě vedla ve sledovanosti, ale nevykázala lepší výsledky oproti ČT1 ani v prime timu, což bylo ještě začátkem roku celkem obvyklé.
Nejúspěšnějším pořadem Primy minulého týdne byl shodně pondělní a nedělní Zpravodajský deník. Hlavní zpravodajskou relaci sledovalo 15 procent všech televizních diváků starších 15 let. Následuje páteční Zpravodajský deník se sledovaností 14,6 procenta a úterní hlavní zpravodajská relace, která zaznamenala sledovanost 14,4 procenta. Tradičně nejsledovanější pořad Primy, nedělní talk show Nikdo není dokonalý, se se sledovaností 13,3 procenta propadlo až na sedmou pozici. Do první desítky se ještě probojoval čtvrteční Receptář prima nápadů (12,4 procenta) a středeční seriál Komisař Rex (12,3 procenta).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .