Největší domácí kabelová televize UPC odstartovala jako první v České republice vysílání filmového k

radiotv222Společnost UPC Česká republika, a.s., největší domácí provozovatel kabelové a digitální satelitní televize a internetu po kabelu (dále jen UPC) počínaje dneškem postupně zavádí do svého kabelového vysílání televizní filmový kanál HBO2. Automaticky ho získají všichni dosavadní předplatitelé HBO a všichni, kdo si HBO v budoucnu předplatí. V satelitní digitální televizi UPC Direct se HBO2 objeví během příštího týdne.

„Dva filmové kanály za cenu jednoho – to je potěšitelná zpráva pro naše současné i příští zákazníky. Věřím, že přístup UPC ocení. Mimochodem, kvůli HBO2 nevyřadíme z naší nabídky žádný jiný televizní kanál“, říká Václav Bartoň, generální ředitel společnosti. Podle dohod s vedením HBO bude totiž TV kanál HBO2 poskytován předplatitelům HBO v kabelových televizích a satelitní službě UPC Direct zdarma.

„Chceme touto cestou poděkovat věrným divákům HBO a dále zatraktivnit naši nabídku pro ty, kteří s předplacením HBO dosud váhají“, komentuje událost Luboš Jetmar, ředitel HBO ČR, a dodává: „Jsem pyšný, že s předstihem zahajujeme právě v sítích UPC.“

UPC zavedlo kanál HBO2 nejdříve do hlavních kabelových sítí v Ostravě, Brně, Liberci, Hradci Králové a částečně v Praze. Jde přibližně o 70 % předplatitelů. Zbývajících 30 % zákazníků bude postupně připojováno do konce září. “Naše kabelové rozvody jsou na tak vysoké úrovni, že HBO2 budeme moci do tří týdnů spustit všude, kde máme již HBO a nebudeme se potýkat s problémy, které jinak mohou nastat u běžných kabelových rozvodů,“ říká technický šéf UPC Petr Jílek, který dále upozorňuje na některé skutečnosti, které budou spouštění HBO2 doprovázet: „Jde především o skutečnost, že předplatitelé jakékoliv nabídky UPC, která obsahuje HBO a všichni předplatitelé základní nabídky v Praze a ve středních Čechách si budou muset přeladit jeden až tří programy v závislosti na místě bydliště. Přelaďovat nebudou naopak muset zákazníci UPC v severních, jižních a východních Čechách a na Moravě.“

Kanál HBO2 je samostatně neprodejný. Zpočátku bude vysílat dvanáct hodin denně, vždy od 14.00 hod do 02.00 hod, o víkendech 16 hodin, vždy od 10:00 do 02:00. Vysílací hodiny budou postupně navyšovány a do konce září 2004 by HBO2 mělo vysílat již 24 hodin denně. Program bude plně dabován do češtiny a nepřerušován reklamou. V září a v říjnu budou moci předplatitelé HBO sledovat mimo jiné filmy jako Pán Prstenů, Harry Potter, Černý jestřáb sestřelen či Spiderman.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .