Léto s kovboji na ČT, letní jízda na Nově a Prima premiéry

Světoznámé westerny plné hereckých hvězd s Českou televizí, Letní jízda na Nově a premiérové léto na Primě – to je prázdninová nabídka českých plnoformátových televizí v červenci a srpnu.

Léto s kovboji na ČT


Česká televize nabízí divákům od 1. července do 26. srpna každou sobotu na ČT1 ve večerních hodinách známé westernové klasiky. Před několika dny mohli diváci vidět legendu Sedm statečných. Tuto sobotu ČT odvysílá oscarový western Velká země. James Stewart, Dean Martin a Raquel Welchová se představí v hlavních rolích ve filmu Bandolero. O týden později diváci uvidí další americký western, který se bude odehrávat v době revoluce v Mexiku. Producent a režisér filmu Kapsy plné dynamitu se proslavil tím, že na jedné straně bořil zaběhnutá schemata žánru, aby jim současně vrátil původní jednoduchost a humor.


Ke konci června bude ČT vysílat příbeh člověka, který byl jako dítě unesen svým rodičům a vychován kmenem Apačů. Přestože byl později vysvobozen, nikdy si mezi bílými obyvateli divokého Západu nezvykl a vrátil se zpět do divočiny. Snímek Hombre diváci uvidí poslední červencový víkend. Srpen bude patřit titulům Rio Bravo, Jízda vysočinou a Butch Cassidy a Sundance Kid. Posledním westernovým dílem bude film Butch a Sundance: Začátky, který Česká televize odvysílá 26. srpna.


Letní jízda na Nově


Letošní léto se bude na obrazovce TV Nova odehrávat v duchu hesla Letní jízdy, která slibuje pestrý program v podobě osvědčených českých i zahraničních oscarových filmů, premiérových krimi seriálů, reality show i přímých přenosů ze závodů Formule 1. Oblíbené seriály Ordinace v růžové zahradě a Ulice budou přes prázdniny odpočívat, diváci se můžou podívat na reprízy nejzajímavějších dílů Výměny manželek a na premiérové seriály Kriminálka Miami a ruskou krimi gangsterskou ságu Brigáda.


Nova nabídne i slavné hollywoodské filmy, například novodobé Hvězdné války 1 a 2, Jurský park 1-3, Muži v černém 2, Godzilla, Apollo 13, Sedm let v Tibetu, Soudce Dredd nebo Policajt ze školky. Každou středu večer diváci uvidí osvědčené české filmy – S tebou mě baví svět, Noc na Karlštejně, Vrchní prchni, Slavnosti sněženek, Marečku, podejte mi pero!, Andělská tvář, či Kamarád do deště I a II.


Během prázdnin odvysílá TV Nova také sedm dílů Policejní  akademie, tři britské krimi filmy Případy detektiva Murdocha, dvě komedie Asterix a Obelix a Hlava rodiny, nestárnoucí Tootsie, dvě francouzské komedie s Louisem de Funes Senzační prázdniny a Na stromě a čtyři taneční evergreeny Flashdance, Hříšný tanec  a Pomáda 1 – 2.


Prima premiéry


Léto přestává byť pro Prima TV reprízovým obdobím, to letošní by mělo být hodně pestré a ponese se ve znamení novinek. Od 10. července zahajuje vysílání nové denní reality show BAR, která poběží přes celé prázdniny každý večer. Večerní vysílání bude patřit i dalším dvěma novým zajímavým pořadům – jedním je zábavná soutěžní hra Inkognito známá ze slovenské televize JOJ, v níž budou čtyři osobnosti hádat profesi utajených hostů. Zábavně-soutěžní bude i nový formát Vylomeniny, který je českým divákům známý ze slovenské Markízy. Ve Vylomeninách soupeří dvě zcela odlišné skupiny lidí, které plní netradiční úkoly.


Ze seriálové dílny nabídne Prima francouzské krimi seriály Alice Neversová, Komisařka Diana Carrová či Komisař Maigret. Nedělní odpoledne ovládne Hercule Poirot, středeční večery budou patřit Vraždám v Midsomeru. Páteční večery zpestří italský romanticko-historický seriál Elisa z Rivombrosy, milovníky záhad a tajemna zase potěší Lovci duchů o paranormálních jevech. Otázkou mimozemských civilizací se bude zabývat americký seriál Invaze, který je kombinací atraktivních akčních a scifi-prvků. Původní seriál Rodinná pouta bude pokračovat i v léte.


Rozmanitá bude i nabídka filmů. Diváci Primy se mohou podívat na Sandru Bullock ve filmu 28 dní. Kurt Russel bude hlavní hvězdou Hvězdné brány. Michelle Pfeiffer zazáří v Nebezpečných myšlenkách a Kevin Costner ve Vodním světe. V červencové nabídce jsou i tři “netopýří” filmy – Batman, Batman se vrací a Batman navždy. Podobně jako ČT, i Prima odvysíla několik klasických westernů, například film Kovbojové s Johnem Waynem nebo spaghetti western Vůně cibule s Franco Nerem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .