Hudební Stanice O zahájila bez Limonádníků

radiotv222Bez velké publicity bylo včera zahájeno oficiální vysílání hudební televizní Stanice O. Fanoušci kultovního Radia Limonádový Joe budou ale zklamáni. Skupina moderátorů okolo Dušana Všelichy v předvečer oficiálního startu oficiálně …Bez velké publicity bylo včera zahájeno oficiální vysílání hudební televizní Stanice O. Fanoušci kultovního Radia Limonádový Joe budou ale zklamáni. Skupina moderátorů okolo Dušana Všelichy v předvečer oficiálního startu oficiálně oznámila svůj odchod a na obrazovkách se neobjeví.

Hudební Stanice O získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci k provozování kabelové a satelitní televize koncem dubna tohoto roku. Projekt Stanice O sliboval být zajímavým počinem na české televizní scéně, protože majitel a generální ředitel stanice Jiří Němeček angažoval skupinu moderátorů bývalého Radia Limonádový Joe pod vedením Dušana Všelichy (Ovar Šerif) a jeho společnosti JOE PR.

„Půjde o kultovní hudební stanici, která bude hodně energie a prostoru věnovat české hudbě, především té z klubové scény. České písničky, které nemají vlastní vizuální podobu, proženeme pořady VJ´s, video-jockeyů, kteří jim v živých setech dají vždy novou tvář,“ přiblížil pro RadioTV počátkem května Všelicha. „Zaměříme se především na tvorbu, která diváky okouzlí. Doufám, že tak bude působit i způsob moderování a specifický návrat bývalých hvězd Rádia Limonádový Joe. Chystáme něco, co si současní diváci zatím ani nedovedou představit.“

Další informace naznačovaly, že půjde opravdu o velmi netypickou televizi s velkou návazností na bývalé Radio Limonádový Joe. Na obrazovkách se měli objevit kromě programobého hustitele Všelichy také Lucián Krutomluv nebo Ester Kočičková. Leccos napověděl už červencový rozhovor RadioTV s Dušanem Všelichou, který po několika měsících příprav představil čtenářům serveru budoucí podobu první české čistě hudební televize.

Proč Limonádnící odešli?

Zkušební vysílání Stanice O bylo zahájeno v první polovině září a zbývaly už jen hodiny do ostrého stratu, když společnost JOE PR (Dušan Všelicha) vydala tiskovou zprávu o tom, že její úkoly na projektu televize jsou splněny a tímto její účinkování ve Stanici O končí. „Agentura Joe PR a její kreativní tým ukončily práce na provozní, obchodní, marketingové a programové části projektu první české hudební televize Stanice O. K dnešnímu dni splnila agentura všechny své závazky ke společnosti Stanice O, a.s. a tato hudební kabelová televize může v pondělí 30. září zahájit svůj provoz,“ stojí v tiskové zprávě vydané Josefem Miřickým minulý pátek.

„Vzhledem k tomu, že spolupráci se Stanicí O ukončil ze zdravotních důvodů také kreativní ředitel Joe PR Dušan Všelicha (Ovar Šerif), autor názvu stanice a spoluautor jejího výchozího programového konceptu, nebude nadále agentura v žádném spojení s aktivitami Stanice O,“ vysvětluje Miřický odchod Dušana Všelichy. Ačkoliv tato tisková zpráva nevyznívá nijak konfliktně, obě skupiny se údajně nerozešly v dobrém a důvodem rozchodu byly podle neoficiálních informací rozdílné představy o podobě hudební televize.

Za vše hovoří fakt, že Stanici O opustila stěžejní skupina moderátorů. V červnovém rozhovoru pro RadioTV totiž ředitel televize Jiří Němečkek na otázku Na kom bude stát moderování Stanice O? odpověděl „Na Dušanu Všelichovi, respektive jeho schopnostech vytvořit špičkový tým moderátorů a objevit ten správný způsob pro Stanici O. Moderování na Stanici O bude v každém případě umělecký výkon, takže moderátoři mají pouze umělecká jména, která vám teď nic neřeknou.“

Od listopadu v síti Intercable

Stanice O nemá licenci pro terestrické vysílání, na běžnou anténu ji tedy nikde nechytíte. Její signál je šířen pouze přes satelit a v kabelových televizních rozvodech. Satelitní příjmače je třeba nasměrovat na družici Eurobird 28.5 stupňů východní délky a kmitočet 12.607 GHz. Co se týče kabelových rozvodů, od svého startu je Stanice O šířena v několika lokálních kabelových rozvodech a 15. listopadu se objeví v síti naší největší kabelové společnost UPC. Michal Martinovský ze společnosti Intercable pro RadioTV potvrdil podpis smlouvy mezi Intercable a Stanicí O a dodal, že hudební televize se v jejich rozvodech objeví 1. listopadu. Třetí z velkých kabelových společností – TESMedia – ve své nabídce Stanici O nemá a podle dostupných informací dosud smlouvu nepodepsala.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .