Česká televize v únoru otevře studio v Olomouci

Česká televize otevře své třetí regionální studio, po Ostravě a Brně vznikne regionální pobočka také v Olomouci. Svou činnost slavnostně zahájí 8. února za přítomnosti generálního ředitele České televize Jiřího Janečka.Česká televize otevře své třetí regionální studio, po Ostravě a Brně vznikne regionální pobočka také v Olomouci. Svou činnost slavnostně zahájí 8. února na tiskové konferenci, na které měl být přítomen i generální ředitel České televize Jiří Janeček.

„Činnost olomouckého studia bude za přítomnosti generálního ředitele ČT Jiřího Janečka slavnostně zahájena 8. února 2006. Půjde o první krajské televizní pracoviště České televize, jehož vybavení umožní živé vysílání zpravodajských příspěvků o aktuálním dění v celém Olomouckém kraji,“ potvrdila RadioTV Jolanda Pilařová z ČT Ostrava. Účast generálního ředitele je ovšem značně nejistá vzhledem k tomu, že Jiří Janeček je po operaci na ortopedické klinice a jeho rekonvalescence bude probíhat zřejmě několik týdnů, jak dnes informoval deník Právo.

Televizní studio Olomouc našlo svůj domov v 18. patře Regionálního centra, které se nachází poblíž hlavního vlakového nádraží. „V těchto dnech vrcholí práce na rekonstrukci prostor, které do letošního ledna
sloužily ČTK,“
sdělila RadioTV Pilařová. Lenka Kratochvílová z nové olomoucké redakce pak týdeníku Olomoucký večerník sdělila: „Momentálně se buduje studio, ze kterého budou v průběhu pořadu Týden v regionech vysílány samostatné vstupy.“

Česká televize prozatím k olomouckému studiu odmítá sdělit bližší podrobnosti s odkazem na plánovanou tiskovou konferenci. Není tedy jasné, zda půjde o plnohodnotné regionální studio se stejnou mírou autonomie jako má Brno či Ostrava či jen o pobočku Televizního studia Ostrava. ČT zatím nesdělila ani to, jaké programy bude nové studio připravovat a kolik lidí zaměstná. Kratochvílová však Olomouckému večerníku prozradila, že všechna nová pracovní místa jsou již obsazena.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .