Do startu první evropské televize zbývá 20 dní

20. září zahájí své vysílání I. Evropská Televize. Svůj program bude přenášet v jazycích všech členských zemí EU a šířena bude satelitem a po kabelu. — Článek je doplněn o nové skutečnosti, jedná se údajně o podvrh.20. září zahájí své vysílání I. Evropská Televize. Svůj program bude přenášet v jazycích všech členských zemí EU a šířena bude satelitem a po kabelu. RadioTV přináší prohlášení ředitele společnosti TV1EU Broadcasting Dr. Paula Hakena k jejímu startu.

UPDATE: Podle zjištění polského deníku Gazeta Wyborcza jde o podvrh. Dr. Paul Haken je údajně šestadvacetiletý Košičan Pavol Haken, který vůbec neoslovil žádnou kabelovou společnost a internetové stránky www.tv1eu.net okopíroval podle oficiálního webu EU, aniž by se k tomu měl svolení. Evropská Unie se se od tohoto projektu distancovali. Za informace děkujeme Janu Potůčkovi, který se celé kauze bude věnovat ve čtvrtečním vydání Reflexu.

TV1 EU – první evropská televize před startem

Dámy a pánové,

dne 20. září 2004 za východu slunce, se sídlem v Bruselu a ve všech oficiálních jazycích a barvách EU, zahájí svoje 24hodinové denní vysílání historicky I. EVROPSKÁ TELEVIZE®.

Programová skladba I. Evropské Televize je jednoduchá, ale pestrá. Zahrnuje například denní magazíny „BonjourEuropa“, „BuonaSeraEuropa“ a „GoodNightEurope“, či týdenní „Plus7“, „Exclusive“ nebo „LifeStyle“. Pro nejmenší je tu „JuniorTV“ a „Teenage“ zase pro mládež. Celá neděle patří více než 120kamerám a jejich pohledům na nejkrásnější místa a do největších měst EU v živém panoramatu „EULive“. V programové struktuře I. Evropské Televize se počítá dále se ságami, s kinofilmy, s dokumenty, se sitcomy, ale též s celovečerními velkoprogramy, jako „MissEU“, či „HalloEuropa“ s prominentními hosty, hvězdami a velkou tombolou.

Ve vysílání I. Evropské Televize nebude chybět ani denní zpravodajství, jakož i hlavní večerní s názvem „JournalTV1EU“, které se na obrazovkách objeví každý den kromě neděle ve 20hodin středoevropského času (zpravodajství I. Evropské Televize bude obsahovat pokaždé pouze fakta bez komentáře a závěru).

Většina programů I. Evropské Televize bude pocházet z externího prostředí a vyrábět je budou výhradně produkční firmy a vysílatelé z EU. Všechny programy se budou natáčet hlavně v anglickém, v německém, ve francouzském, v italském nebo v španělském jazyce (do vysílání I. Evropské Televize se však dostanou až po přidání synchronů, dabingu resp. plného dabingu ve všech jazycích EU). Více než 2/3 programů by měly moderovat tváře známé z titulních stránek

Reklama na I. Evropské Televizi bude, ale v limitovaném množství. Formát televize dovoluje totiž odvysílat pouze jeden komerční blok za den, a to před „JournalTV1EU“ a v repríze po jeho skončení (z prodeje reklamy pouze a výlučně je řešené i financování televize).

Vysílání I. Evropské Televize se bude pomocí speciálního software-u předem mixovat na hard disk a pak bude v reálném čase odvysíláno již připraveným počítačovým systémem.

Signál I. Evropské Televize bude šířen přes jednu z nejlepších družic a prostřednictvím kabelových operátorů (denně se tak dostane do více než 110miliónů evropských domácností).

Myšlenka I. Evropské Televize se zrodila na jaře loňského roku. Od začátku byla vítaná a podporovaná jak Evropskou komisí v čele s prezidentem Prodim, tak i dalšími institucemi a představiteli EU a já věřím, že spolu se svým výkonným týmem můžeme počítat i s vaší podporou, s podporou budoucích diváků I. Evropské Televize.

Dr. Paul Hakan

autor myšlenky I. Evropské Televize

Chairman TV1EU Broadcasting, s.r.o.

Převzato ze stránek provozovatele www.tv1eu.net.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .