Co nabídnou letošní televizní vánoce?

Vánoce, nejkrásnější svátky roku, jsou opět tu. Je již tradicí, že právě v tento den svádí všechny celoplošné televize krutý a neúprosný boj o diváka. S čím jdou do boje letos? Pokud jste zvědaví, rozhodně si přečtěte tento článek.

ČT – StarDance, Anděl Páně Star


StarDance je velmi úspěšný projekt České televize. Průměrně jej sledují 2 milióny diváků. V sobotu 23.prosince se s tanečními hvězdami setkáte naposledy. Tradičně v 20.00 proběhne přímý přenos finálového večera taneční show. O hodinu později (21.10) jeden z tanečních párů získá titul „Král tanečního parketu.“


Sváteční den pak nabídne smršť pohádek, ostatně jak je dobrým zvykem České televize. Nejen děti se mohou těšit na „Psí kusy“ medvědů od Kolína, dozvědí se „Jak si zasloužit princeznu“ nebo jak nachystat „Past na Ježíška“ – lehce černá komedie o dětech, které se rozhodly odhalit tajemství Vánoc. V hlavní roli se představí Pavel Kříž či Míša Kuklová. Samozřejmě, že se dostane i na „Pyšnou princeznu“ (17.15) a „Večerníčka“ (18.45). Na letošní prime-time si ČT nachystala veleúspěšnou pohádku „Anděl Páně“ s Ivanem Trojanem v jedné z hlavních rolí. Oč se jedná? Ivan Trojan zde ztvárnil anděla Petronelu. Ve 20.40 jsou na řadě „Veselé vánoční (pří)hody 2006 – Štědrovečerní posezení s Miroslavem Donutilem a jeho hosty.“ Zmiňme Naďu Konvalinkovou či Miluši Šplechtovou. Půlnoční bohoslužba nás pak přivede do kostela U Martina ve Zdi v Praze.


Nova – Dnes neumírej, 102 dalmatinů


V neděli 17.prosince proběhne finále třetí řady soutěže Česko hledá Superstar. O den později Nova nabízí sestřih toho nejlepšího v pořadu „Jak Česko našlo Superstar“. Zimní atmosféru pak přikrášlí film „Sněženky a machři“. V pátek 22.prosince nabídne Nova romantickou komedii Deník princezny. Příznivci Jamese Bonda nechť se dívají v sobotu v 20.00.


Na Štědrý den můžete slavit s „Ošklivým káčátkem“ nebo s čertovskou pohádkou „S čerty nejsou žerty“. Děti, „Nezlobte dědečka“, protože by se mohlo stát, že nezažijete dobrodružství s „Krakonošem a lyžníky“. 17.00 Televizní noviny ve svátečním vydání předchází opravdové klasice – „Tři oříšky pro Popelku“. Následně v 18.45 na Vás vyběhne „102 dalmatinů“. V 20.25 se přihlásí americká komedie s názvem „Stalo se o Vánocích“ – komedie o tom, že se nevyplácí krást ani o Vánocích. 22.00 další americký film, tentokrát „Po čem ženy touží“.


Prima – Den nezávislosti, Byl jednou jeden král


Ve čtvrtek 21.prosince se můžete těšit na speciální vydání Trosečníka, dozvíte se například, koho na ostrově kousla opice. V sobotu se pak můžete těšit na malé štědrodenní ochutnávky – 17.15 „Hrátky s čertem“ a v 20.05 „Den nezávislosti“ v rámci sobotního Kina na Primě.


Ani Prima se nenechala, co do počtu pohádek zahanbit. Zhlédnout můžete již od rána českou klasiku „Strakonický dudák“ či „Cesta do pravěku“. Zavítáte do „Perníkové chaloupky“ nebo můžete okouzlit „Žabího prince“. Navíc v 12.55 zavítáte do přerovské skanzenu společně s Přemkem Podlahou a Kateřinou Duškovou v rámci „Receptáře prima nápadů“. 17.05 čas na 1.zprávy (ve skutečnosti časově poslední), následované pohádkou „Šípková Růženka“. Pokud chcete letos dát přednost benefičnímu koncertu před vánočními filmy, sledujte Primu i nadále. V 19.05 jsou pro Vás připraveny „Vánoce v Opeře“. Neusnete-li bez pohádky, v 20.30 se objeví Jan Werich jako Já Král I. („Byl jednou jeden král“). Máte-li rádi české filmy z nemocničního prostředí, tak Vás svérázný světoběžník Rudolf Hrušínský pobaví svými úžasnými historkami ve filmu „Pozor, vizita!“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .