TýTý porazilo Novu, ČT1 je stále před Primou

radiotv222České televizi se při sobotním předávání cen TýTý nejlepším osobnostem televizní obrazovky za rok 2002 podařilo porazit nejsledovanější televizi Nova. První program ČT v uplynulém týdnu zaznamenal růst podílu na trhu v divácky …České televizi se při sobotním předávání cen TýTý nejlepším osobnostem televizní obrazovky za rok 2002 podařilo porazit nejsledovanější televizi Nova. První program ČT v uplynulém týdnu zaznamenal růst podílu na trhu v divácky nejdůležitější skupině lidí starších 15 let. Nejsledovanější zůstává Nova, jejíž podíl – podobně jako u ČT2 – minulý týden klesl. Polepšila si Prima, i když její podíl na ČT1 nestačil.

Premiéra Paškálu na Nově přitáhla diváky

Podíl Novy v týdnu od 10. do 16. února u skupiny D 15+ klesl o dva procentní body na 42,35 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin sice vyšplhal na 45,14 procenta, ale i to je oproti předchozímu týdnu pokles – dokonce téměř o čtyři procentní body. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi.

Nejúspěšnějším pořadem Novy minulého týdne byly nedělní Televizní noviny, které vidělo 40,6 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují pondělní a čtvrteční TN, které dosáhly sledovanosti 37,3, respektive 37,0 procenta. Do první desítky se ještě dostaly páteční a úterní Sportovní noviny (31,8 a 31,4 procenta), a také premiéra nového zábavného pořadu Karla Šípa a Jaroslava Uhlíře s názvem Paškál, kterou v neděli sledovalo 32,1 procenta diváků (v žebříčku nejsledovanějších pořadů Novy minulého týdne to znamená osmou příčku).

TýTý porazilo Četnické humoresky

České televizi se minulý týden poměrně dařilo. První program zvýšil podíl ve skupině D 15+ z 20,46 na 22,61 procenta. V prime timu se dokonce vyšplhal na 25,77 procenta a v divácké skupině dětí od čtyř do 14 let šlapal na paty i televizi Nova (v prime timu měla ČT1 u dětí podíl 34,51 procenta, Nova 39,05 procenta). Program ČT2 dosáhl podílu 7,12 procenta, což je oproti předchozímu týdnu pokles o více než dva procentní body. V prime timu jeho podíl ještě klesl na 5,11 procenta. Zatímco ČT1 nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, ČT2 zůstala doménou mužů starších 15 let.

TýTý minulý týden zamíchalo pořadím nejsledovanějších pořadů programu ČT1. Čtvrteční seriál Četnické humoresky, který sledovalo 26 procent diváků, odsunulo na druhou příčku. Sobotní přímý přenos z TýTý vidělo 26,3 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Na třetí příčce ČT1 je pondělní seriál Ranč U Zelené sedmy se sledovaností 20,6 procenta. Na programu ČT2 jasně vedly přenosy ze středečního fotbalového zápasu Česko – Francie. Druhý poločas sledovalo 12,8 procenta diváků, první o něco méně – 12,3 procenta. Na třetím místě je rovněž středeční pořad Evropské referendum se sledovaností 8,7 procenta.

Nikdo není dokonalý zpátky na špici

Televizi Prima minulý týden sice stoupl podíl na trhu, ale ani to jí nestačilo na porážku ČT1. Prima si polepšila o dva procentní body, dosáhla podílu 21,83 procenta. V hlavním vysílacím čase její podíl klesl na 19,43, což je ale o více než dva procentní body lepší výsledek než předchozí týden. Tradičně nejvíce Primu sledovaly ženy starší 15 let. V této divácké skupině Prima porazila první program České televize jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Rovněž tradičně špatných výsledků Prima dosáhla u dětí ve věku od čtyř do 14 let.

Na výsluní pořadů Primy se minulý týden vrátila nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý. Sledovalo ji 16,9 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následuje pondělní Zpravodajský deník se sledovaností 16,3 procenta. Středeční hlavní zpravodajskou relaci Primy sledovalo 15,3 procenta diváků. Do první desítky se ještě dostal čtvrteční pořad Receptář prima nápadů (12,8 procenta, devátá příčka) a pondělní krimiseriál Siska (12,7 procenta, desátá pozice).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .