Souboj Liberce s Kollerem a spol. TV diváky zaujal

radiotv22První utkání čtvrtfinále poháru UEFA mezi fotbalisty Liberce a Borusie Dortmund, hrané minulý týden, zařadila Česká televize do svého vysílání na poslední chvíli. Utkání na Letné i jeho včerejší odveta na hřišti Borussie ukázala, že to bylo správné rozhodnutí. Divácký zájem o fotbal byl v obou případech enormní.

První utkání hrané 14.3. dosáhlo průměrného podílu na sledovanosti 24,87 %, sledovala jej tedy téměř čtvrtina televizních diváků, kteří měli puštěnou televizi. Včerejší odveta zaostala pouze nepatrně, dosáhla průměrný podíl 21,46 %. Boj libereckého „trpaslíka“ s dortmundským „goliášem“ zaujal samozřejmě především zástupce silnějšího pohlaví. Každý z obou zápasů vidělo více než 1,1 mil. mužů starších 15ti let. Největší zájem zaznamenaly peoplemetry u věkové skupiny 35 – 44 let.

Liberec do dalšího kola nakonec nepostoupil, ale pro fotbaloví fanoušci se na příští měsíce přesto mohou těšit. Vedle závěrečných kol poháru UEFA či Ligy mistrů je pro ně připraveno fotbalové mistrovství světa.

Zdroj dat: Taylor Nelson Sofres – ATO, březen 2002, D 15+, M 15+, M 35-44

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .