Sledovanost ČT2 stoupá, Major Zeman vládne Primě

radiotv22Televize Prima opět předstihla ČT1, sledovanost Novy se stále pohybuje těsně nad 40 procenty a ČT2 díky sportovním přenosům pokořila hranici 10 procent. To jsou hlavní události ve sledovanosti televizí v 10. týdnu. Vyplývá to z peoplemetrových měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Česko hledá SuperStar v Top 10

Nově v týdnu od 1. do 7. března mírně stoupl podíl na trhu ve skupině D 15+ o necelou polovinu procentního bodu na 40,5 procenta. V hlavním vysílacím čase si polepšila z 41,49 na 44,72 procenta. Novu nejvíce sledovaly ženy starší 15 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi.

Nejsledovanějším pořadem Novy byly tradičně pondělní Televizní noviny, které vidělo 39,3 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Nedělní hlavní zpravodajská relace dosáhla sledovanosti 38,9 procenta a úterní TN vidělo 36,9 procenta dospělých diváků. Do první desítky se ještě probojovalo další kolo show Česko hledá SuperStar se sledovaností 31,3 procenta (na osmé pozici) a úterní Sportovní Noviny a Počasí, které sledovalo 28,8, respektive 28,3 procenta diváků.

Český lev až za Černými Barony

Podíl prvního programu České televize minulý týden klesl z 22,69 na 20,99 procenta. V prime timu si ČT1 pohoršil na 21,64 procenta, oproti předchozímu týdnu jde ale o propastný rozdíl téměř tří procetních bodů směrem dolů. Podíl ČT2 naopak stoupl ze 9,36 na 10,86 procenta, v prime timu ovšem klesl na 8,58 procenta. Program ČT1 nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT2 díky fotbalovým přenosům zápasů UEFA muži starší 15 let. To platí i o prime timu.

Na ČT1 byly nejsledovanější nedělní Události, které sledovalo 23 procent všech televizních diváků starších 15 let. Na druhé pozici se umístily sobotní Události se sledovaností 20,8 procenta. Pondělní seriál Černí Baroni dosáhl sledovanosti 17,2 procenta a první desítku uzavírá slavnostní večer vyhlášení cen Český lev 2003, nenechalo si jej ujít 13,6 procenta diváků. Žebříček nejsledovanějších pořadů ČT2 tvoří směs sportovních a dokumentárních pořadů. Zvítězil pondělní Stalin se sledovaností 9,5 procenta před prvním poločasem fotbalového utkání Teplice – Celtic Glasgow, který shledlo 8,7 procenta diváků. Na třetí příčce se umístil nedělní přímý přenos z halového MS v atletice (8,5 procenta) a úspěšný byl také večer na téma MDŽ se vrací (7,1 resp. 6,2 procenta).

Prima předstihla ČT1

Televizi Prima v uplynulém týdnu sice klesl podíl na trhu u skupiny D 15+ o půl procentího bodu, takže dosáhl 21,75 procenta, ale díky výraznějšímu propadu ČT1 to stačilo na druhou příčku. V hlavním vysílacím čase Prima dosáhla podílu 20,94 procenta, což je o půl procentního bodu více než v předchozím týdnu. Primu tradičně nejvíce sledovaly ženy starší 15 let, ale tentokrát Prima překvapivě porazila svého hlavního soka i mezi muži staršími 15 let.

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byl osmý díl seriálu Třicet případů majora Zemana, který vidělo 18 procent všech televizních diváků starších 15 let. Nedělní hlavní zpravodajská relace dosáhla sledovanosti 16,9 procenta a jeho sobotní verze rovných 16 procent. Do první desítky se ještě dostal pondělní film Jiná žena (12,7 procenta, devátá pozice) a úterní snímek Svatba na venkově se sledovaností 12,6 procenta, který skončil na desátém.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .