Sledovanost 12/06: Novu táhnou seriály, Primu posílili VyVolení

Nejvíce si minulý týden polepšila Televize Prima, která dosáhla nejlepšího výsledku za dva měsíce a přiblížila se kanálu ČT1, který ze všech kanálů ztratil nejvíce. Po skončení Četnických humoresek již nic neohrožuje večerní nadvládu Novy, takže …Sledovanost celoplošných televizí nedoznala proti předchozímu týdnu výrazných minimálních změn. Nejvíce si polepšila Prima, která dosáhla nejlepšího výsledku za dva měsíce a přiblížila se kanálu ČT1, který ze všech sledovaných kanálů ztratil nejvíce. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které ve středu zveřejnila Asociace televizních organizací.


Místo v životě nemá konkurenci

Podíl televize Nova oproti předchozímu týdnu vzrostl ze 43,15 na 44,24 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin Nova dosáhla podílu 45,28 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu Novy tvořily ženy starší patnácti let (46,18 procenta). TV Nova tradičně obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Nejúspěšnějším pořadem Novy minulého týdne byly pondělní Televizní noviny, které sledovalo 3,09 milionu, tedy 36,1 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Do první desítky nejsledovanějších pořadů Novy se kromě zpravodajských relací protlačil pouze seriál Místo v životě, v neděli večer jej vidělo 2,4 milionu, tedy 28 procent všech dospělých diváků.

Po skončení Četnických humoresek již nic neohrožuje večerní nadvládu Novy, takže některý z jejích pořadů byl nejsledovanějším počinem každého ze sedmi večerů. V pondělí to byl magazín Víkend (1,83 milionu), v úterý a ve čtvrtek Ordinace v růžové zahradě (2,11 resp. 2,08 milionu), ve středu film Postřižiny (1,82 milionu), v pátek film Fotr je lot (1,43 milionu), v sobotu zábavném pořad Neřeš, nepřepínej (1,9 milionu) a v neděli již zmiňované Místo v životě.


Kolja u diváků neuspěl

České televizi se snížil podíl programu ČT1 o necelé dva procentní body na konečných 20,8 procenta a také podíl ČT2 klesl ze 8,64 na 7,79 procenta. V prime timu klesl podíl ČT1 o více než tři procentní body z 24,65 na 21,06 procenta a u ČT2 na 7,04 procenta. První program veřejnoprávní televize nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let (22,66 procenta), kanál ČT2 muži starší 15 let (9,59 procenta).

Mezi pořady ČT1 byly minulý týden nejúspěšnější pondělní seriál Náves, který vidělo 1,81 milionu dospělých diváků. Další pořady ovšem veřejnoprávní televizi takovou radost nedělají, největším zklamáním je pravděpodobně sledovanost oskarového snímku Kolja, který na celé čáře prohrál se seriálem Místo v životě, když jej shlédlo jen 1,07 milionu diváků. Sestupnou tendenci má v poslední době sledovanost talkshow Uvolněte se prosím, tentokrát Jan Kraus zaujal 1,19 milionu diváků. Seriál Zdivočelá země zaujal solidních 992 tisíc diváků a sobotní vyhlášení cen Thálie 833 tisíc diváků starších 15 let.

Na ČT2 byl nejúspěšnější diskusní pořad Otázky Václava Moravce speciál, souboj premiéra Paroubka s ostatními lídry ústeckého kraje vidělo 583 tisíc diváků. Následoval pondělní dokument Souboj vojevůdců (460 tisíc) a úterní dokument Jan Pavel II (450 tisíc). Sportovní pověst druhého programu zachraňuje play-off hokejové extraligy, nejsledovanějším utkáním bylo čtvrteční čtvrtfinále mezi Spartou Praha a Hamé Zlín (360 tisíc).


VyVolení se zvedají

Televize Prima se po devíti týdnech vrátila nad psychologickou hranici dvaceti procent, když její podíl u diváků starších 15 let stoupl z 18,52 na 20,19 procenta. Ještě lepšího výsledku se stanice dočkala v hlavním vysílacím čase, kdy se její podíl stoupl na 21,49 procenta, čímž Prima předstihla program ČT1. Primě výrazně pomohly ženy starší 15 let, které patří tradičně mezi nejvěrnější diváky této televize.

Nejsledovanějším pořadem Primy byl i v tomto týdnu seriál Rodinná pouta II. Úterní pokračování vidělo 1,4 milionu a čtvrteční díl 1,42 milionu diváků starších 15 let. Rostoucí podíl Primy nutno přičíst reality show VyVolení 2, jejíž sledovanost pomalu ale jistě stoupá. Úterní Zúčtování tentokrát vidělo 859 tisíc diváků, čtvrteční Výzvu 947 tisíc a sobotní Duel poprvé překonal hranici milionu dospělých diváků. Sledovanost na hranici 1,5 milionu, kterou dosahovala první série, je však stále v nedohlednu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .