Sazka a Prima nabízí Euromiliony

radiotv222Praha, 7. října 2003 – Největší tuzemská loterijní společnost SAZKA, a.s., uvádí v těchto dnech na trh novou číselnou loterii s televizní prezentací pod názvem EUROMILIÓNY. O podobě tohoto nového projektu informovali na dnešní tiskové konferenci ředitel samostatného odboru propagace a public relations SAZKA, a.s., Ing. Josef Prouza, ředitel divize her a sázek SAZKA, a.s., Ing. Josef Tupý a generální ředitel Prima TV Ing. Martin Dvořák.

Herní princip této nové hry byl odvozen z populární multistátní americké loterie typu „powerball“. Sázející uzavírají sázky tak, že tipují sedm čísel z pětatřiceti a jedno číslo z pěti. SAZKA, a.s., začala přijímat sázky na tuto hru v pondělí 6. října letošního roku. První slosování této hry se uskuteční v pátek 10. října 2003. Přehled vylosovaných čísel bude vysílán každý pátek zpravidla od 19. 53 hodin na Prima TV. Záznam losování pak bude stejná televizní stanice vysílat téhož dne po 22:45 hodině. Příjem sázek na tuto herní novinku se uskutečňuje ve všech sběrnách SAZKA, a.s.

„S televizí PRIMA jsme úspěšně spolupracovali již v minulosti,“ uvedl Josef Prouza, ředitel propagace a PR SAZKA, a.s. „Za připomínku určitě stojí loterijní projekt Vánoční Kometa se vrací z roku 2001, kdy se v rámci vánočního megakoncertu losovala hlavní výhra 100 miliónů korun. Je velmi pravděpodobné, že podobně vysoké částky se v budoucnu budou vytvářet v Eurojackpotu této nové hry.“

„Jsem velmi rád, že se tato hra na obrazovce Prima TV objeví a že se naše obchodní vztahy se společností SAZKA prohlubují k naší oboustranné spokojenosti. Vysílání této soutěže na Prima TV je toho důkazem. Doufám, že je to také pouze jeden z kroků k ještě větší spolupráci,“ řekl generální ředitel Prima TV Martin Dvořák.

Losování nové číselné loterie EUROMILIÓNY bude probíhat jednou týdně, vždy v pátek, a to ze dvou samostatných osudí. Z jednoho osudí se vylosuje sedm čísel z pětatřiceti možných a ze druhého jedno číslo z pěti (odtud název „powerball“ – mocný míček). Novinka nabízí deset možností výherních pořadí s velmi příznivou souhrnnou pravděpodobností výhry 1 : 13.

Hra EUROMILIÓNY má svůj kumulovaný Eurojackpot, jehož minimální výše je garantována částkou 10 miliónů korun. Cena sázky na jeden sloupec hry činí 30 Kč a sázející na jedné sázence této hry může tipovat až šest sloupců. Hra nabízí také využít možnosti náhodného tipování a předplatného až na 12 týdnů dopředu. V budoucnu se počítá také s možností použití systémové sázky i pro tuto loterii.

V roce 2004 se připravuje obdobná číselná loterie s názvem Euromillions, která bude společně provozována ve Velké Británii, Francii a ve Španělsku s tím, že v budoucnosti se počítá s jejím rozšířením do dalších zemí. Touto cestou sdružování Eurojackpotu z několika samostatných národních loterií se hodlá SAZKA, a.s., v budoucnu také ubírat, a v tomto smyslu již mimořádný zájem o spolupráci projevili naši nejbližší sousedé.

Mgr. Stanislava Doubravová

tisková mluvčí SAZKA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .