Původní české seriály ovládly žebříčky sledovanosti

Původní seriály českých televizí Náměstíčko, Rodinná pouta a Pojišťovna štěstí nastoupily do vysílání a od prvních dílů ovládají žebříčky sledovanosti televizí. Náměstíčko dokázalo jednoznačně porazit druhou řadu amerického seriálu 24 hodin, Rodinná pouta mají v září v průměru o tři procentní body vyšší sledovanost než v létě a Pojišťovna štěstí se dokonce stala absolutně nejsledovanějším pořadem minulého týdne.

Poklidné Náměstíčko porazilo akčních 24 hodin

První část seriálu Náměstíčko sledovalo 24,1 procenta diváků starších 15 let, druhou si nenechalo ujít dokonce 27,1 procenta dospělých diváků. Seriál Náměstíčko tedy suverénně dominuje žebříčku Top 10 nejsledovanějších pořadů České televize s velkým náskokem před nedělními Událostmi.

Zajímavý je také způsob, jakým si Náměstíčko poradilo s druhou sérií velmi úspěšného seriálu 24 hodin. Seriál úspěšného scénáristy Jana Míky a režiséra Jiřího Hanuše zaujal trojnásobek diváků než americká akční podívaná, která se musela sklonit také před pořadem Big Ben na TV Prima.

Pojišťovna štěstí porazila Televizní noviny

Stalo se tradicí, že největších úspěchů při nasazování nových seriálů má TV Nova. První díl seriálu Pojišťovna štěstí, který Nova odvysílala v neděli večer, sledovalo 34,8 procenta všech dospělých diváků. Nejsledovanější Televizní noviny si přitom připsaly „pouze“ 33 procent.

První díl seriálu zaujal 64,4 procenta diváků, kteří v té době sledovali televizi. „S výsledky sledovanosti prvního dílu Pojišťovny štěstí jsme velmi spokojeni. Od této laťky můžeme postupně mířit i k seriálovým rekordům,“ řekla programová ředitelka Libuše Šmuclerová.

Rodinná pouta stoupají

Po mírném letním útlumu stoupá také sledovanost nekonečné ságy TV Prima Rodinná pouta. Po několika týdnech, kdy sledovanost oscilovala okolo hranice 15 procent, se tato telenovela stala jednoznačně nejsledovanějším pořadem TV Prima, když úterní a čtvrteční díl dosáhly ratingu 17, resp. 17,9 procenta.

Prima ovšem slaví úspěchy i s jinými seriály. Ze všech celoplošných stanic má totiž v žebříčku Top 10 seriálů nejvíce. Na 6. pozici figuruje poměrně neznámý český krimiseriál Případ pro zvláštní skupinu a na 7. taktéž krimi Julie Lescotová.

Jak uspěje Redakce?

Nejsledovanější Nova ovšem ještě neřekla poslední slovo. Již zítra se na obrazovkách poprvé objeví další původní český seriál Redakce. Známé tváře Davida Matáska, Milana Šteindlera, Dany Batulkové či Bořivoje Navrátila doplní mladí talentovaní herci Michal Novotný či Roman Zach. První série o třinácti dílech se začala v režii Tomáše Krejčího a Jiřího Vejdělka natáčet 5. července a poslední klapka padla až 26. srpna. „Ve dvou ateliérech vyrostly dekorace bytů, redakce, baru, které drželo pohromadě 300 tisíc hřebíků,“ řekl dramaturg Rudolf Merkner.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .