Překoná nová Nemocnice rekord Života na zámku?

radiotv222Dnes večer uvede Česká televize první díl nové řady seriálu Nemocnice na kraji města. Ponechme stranou obsah seriálu, kterému se dosytosti věnovaly všechny noviny a časopisy, a podívejme se na jeho sledovanost. Může se nová série Nemocnice na kraji města stát historicky nejúspěšnějším seriálem České televize?

Nemocnice se neokouká…

Většina totalitních seriálů snese jednu reprízu, při dalších jejich sledovanost obvykle rapidně klesá. Jednou z mála výjimek je Nemocnice na kraji města, která má za sebou celou řadu repríz a i při nich dosahuje výsledků, o jakých se některým novodobým seriálům může jen zdát.

Když byla Nemocnice vysílána v roce 1996, průměrná sledovanost dosahovala 22 procent dospělého publika. O pět let později ČT nasadila Nemocnici na nedělní dopoledne a ani tentokrát nezklamala, lékařskou ságu sledovalo v průměru 16 procent lidí. A do třetice za sedm let; dvacet pondělních večerů ve společnosti Nemocnice strávilo v průměru 20.4 procenta diváků starších patnácti let.

Ačkoliv minulé pondělí vrcholící repríza Nemocnice na kraji města dosahovala průměrného ratingu mírně nad dvacet procent, sledovanost posledních dílů byla značně nadprůměrná. Zcela mimořádného výsledků pak dosáhl poslední díl, který sledovalo rovných 31 procent, tj. 2 623 tisíc dospělých, při podílu publika 57 procent. A to je výsledek, který může směle konkurovat Televizním Novinám na Nově.

Vydrží Život na zámku v čele?

Ve světle těchto čísel si můžeme dovolit spekulovat, jaké sledovanosti dosáhne dnes startující nová třináctidílná řada. Je nade vší pochybnost, že sledovanost prvního dílu nebude nižší než sledovanost x-té reprízy posledního dílu původního seriálu Jaroslava Dietla a po dvaceti letech čekání by nebyl velkým překvapením rating za hranicí 40 procent.

Rozhodující ovšem budou až výsledky sledovanosti druhého a třetího dílu. Teprve pak se ukáže, zda očekávání diváků byla přehnaná anebo se tvůrcům nového seriálu i po dvaceti letech podařilo navázat nit. V tom druhém případě může Česká Televize slavit nový rekord sledovanosti mezi seriály – doposud jej drží třetí série Života na zámku, jejíž každý díl vidělo v průměru 34.4 procenta diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .