Podíl Primy klesl a ČT1 se těsně přiblížila

radiotv22Podíl Televize Prima v minulém týdnu klesl téměř o dva procentní body, ale ani nárůst o jeden a půl procentního bodu nestačil kanálu ČT1, aby se vrátil na druhou pozici. Mírně posílila také Televize Nova a relativně vysokou …Podíl Televize Prima v minulém týdnu klesl téměř o dva procentní body, ale ani nárůst o jeden a půl procentního bodu nestačil kanálu ČT1, aby se vrátil na druhou pozici. Mírně posílila také Televize Nova a relativně vysokou sledovanost si díky přesnosům z fotbalového Mistrovství světa udržuje kanál ČT 2. Vyplývá to z elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch mezi diváky staršími 15 let, jehož výsledky za období od 10. do 16. června včera zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova zastavila pokles

Lídrem trhu zůstává Televize Nova, jejíž podíl na trhu po třech týdnech poklesů mírně vzrostl na 41.58 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly v minulém týdnu děti od 4 do 14 let, nejméně Novu sledovali muži. Méně se jí dařilo v hlavním vysílacím čase, kde na cílové skupině dospělých oslabila o jeden procentní bod na 47.01 procenta.

V žebříčku Top 10 nejsledovanějších pořadů nenajdeme žádné překvapení. První tři pozice obsadily tradičně Televizní Noviny v pořadí pondělní, nedělní a sobotní. Do první desítky se pak kromě Počasí a Sportovních Novin dostalo jen Politické harašení, jehož sledovanost 29.6 procenta stačila na 4. příčku.

Prima ztrácela, ale je druhá

Podíl Televize Prima poklesl na 19.68 procenta, když nejsilnější diváckou skupinu tvořily tradičně ženy starší patnácti let s podílem 22.53 procenta. I na této skupině ovšem Prima ztratila téměř dva procentní body. Prima si přesto už šestý týden udržuje pozici druhé nejsledovanější televize, byť jen s minimálním náskokem před kanálem ČT1.

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byla nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, kterou sledovalo 18.6 procenta diváků starších 15 let. Velmi dobrého výsledku dosáhl seriál Chalupáři, jež zaznamenal sledovanost 15.1 procenta a o třetí místo se podělil Komisař Rex s filmem Cena lásky.

Fotbal udržuje ČT2 ve hře

Po dvou poklesech Kanál ČT1 posílil o jeden a půl procentního bodu a podílem 19.56 procenta se nebezpečně přiblížil druhé pozici Televize Prima. Ještě výraznějšího úspěchu dosáhl v hlavním vysílacím čase, kde Primu předstihl, když jej sledovalo rovných 22 procent diváků. Kanál ČT2 si díky přenosům z Mistrovství světa udržuje nadprůměrnou sledovanost, tentokrát jeho podíl na trhu ještě mírně vzrostl na 13.69 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou jsou logicky muži starší 15 let. S podílem 20.05 procenta je ČT2 u mužu druhou nejsledovanější stanicí.

První dvě příčky mezi nejsledovanějšími pořady programu ČT 1 v minulém týdnu obsadil hlavní zpravodajský pořad Události. V pondělí jej sledovalo 17.3 procenta diváků starších 15 let a v neděli 16.7 procenta. Další tři místa pak obsadily seriál Vlak dětství a naděje, nedělní film To jsem z toho jelen a pořad Cestománie. Top 10 programu ČT2 kompletně obsadily fotbalové přenosy, největší zájem vzbudil závěr utkání Španělsko – Irsko, který si nenecahlo ujít 9.9 procenta diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .