Pocta Václavu Havlovi se Primě vyplatila

radiotv222I přes mírný pokles podílu na trhu se Primě podařilo v posledním lednovém a prvním únorovém týdnu udržet náskok před prvním programem České televize. Nejsledovanější ovšem stále zůstává Nova, které se podařilo náskok …I přes mírný pokles podílu na trhu se Primě podařilo v posledním lednovém a prvním únorovém týdnu udržet náskok před prvním programem České televize. Nejsledovanější ovšem stále zůstává Nova, které se podařilo náskok ještě mírně zvýšit.

Televizní noviny asi už nic neohrozí

Nova v týdnu od 27. ledna do 2. února dosáhla podílu 45,3 procenta u diváků starších 15 let. To je o půldruhého procentního bodu více než v předchozím týdnu. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin podíl zvýšila na 49,17 procenta, ale to bylo pro změnu zase trochu méně než v předchozím týdnu. Novu nejčastěji sledovaly ženy starší 15 let, a tak jak z celodenního hlediska, tak v prime timu.

Nejsledovanějším pořadem týdne se staly nedělní Televizní noviny, které dosáhly sledovanosti 42,9 procenta. Pondělní TN sledovalo 40,7 procenta všech televizních diváků starších 15 let a sobotní hlavní zpravodajská relace zaznamenala sledovanost 39,8 procenta. Do první desítky nejsledovanějších pořadů týdne na Nově se dostala i sobotní show Všude samá devítka k devátému výročí zahájení vysílání této televize. Sledovalo ji 34,3 procenta dospělých diváků.

Havlův projev sledovalo méně lidí než Ranč U Zelené sedmy

České televizi se poslední lednový týden celkem dařilo. První program zvýšil podíl na trhu z 20,88 na 20,99 procenta (ve skupině D 15+), ČT2 si pohoršila ze 7,43 na 6,28 procenta. V prime timu se podíl ČT1 vyšplhal na 22,03 procenta (a opět byl vyšší než u Primy) a u ČT2 klesl na 3,93 procenta. První program nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, dvojce dávali přednost muži starší 15 let. To platí pro celodenní výsledky i pro hlavní vysílací čas.

Mezi pořady na ČT1 stále kralují čtvrteční Četnické humoresky. 30. ledna je sledovalo 24,5 procenta diváků starších 15 let. Na druhé pozici jsou úterní Události se sledovaností 20,4 procenta a nedělní hlavní zpravodajská relace, kterou sledovalo 20,3 procenta diváků. Poslední projev prezidenta Václava Havla v neděli 2. února sledovalo 16,1 procenta diváků (v týdenním přehledu ČT1 je na desátém místě, v konkurenci ostatních televizí podlehl show Rozjezdy pro hvězdy na Nově i Poctě Václavu Havlovi na Primě). Vedlo se také pondělnímu seriálu Ranč U Zelené sedmy, který dosáhl sledovanosti 18,5 procenta.

Programu ČT2 poslední lednový týden kraloval film Syn kapitána Blooda, který v neděli podvečer sledovalo osm procent diváků starších 15 let.. Seriál Nadpřirozené jevy ve světle vědy v úterý vidělo 6,1 procenta diváků a pořad Mikrokosmos ve středu 5,7 procenta diváků. Dobře si vedl také středeční pořad Na plovárně, který dosáhl sledovanosti 5 procent. Ze sportovních přenosů se nejvýše umístilo nedělní mistrovství světa v cyklokrosu z Itálie (4,4 procenta). Sobotní Utkání hvězd sledovalo rovněž 4,4 procenta diváků, nedělní mistrovství světa ve sjezdovém lyžování o dvě desetiny procenta diváků méně.

Sledovanost talk show Nikdo není dokonalý klesá

Na přelomu ledna a února se dařilo Primě, která získala exkluzivní záznam z rozlučkového večera Pocta Václavu Havlovi. Primě sice klesnul podíl na trhu 21,62 na 21,51 procenta, udržela se ale nad veřejnoprávním programem ČT1. To se jí už nepodařilo v prime timu, kdy dosáhla podílu 20,83 procenta. V podstatě jde tradici, Primě se málokdy daří porážet ČT v hlavních vysílacích časech. Tradičně nejsilnější diváckou skupinou rodinné televize byly ženy starší 15 let.

Absolutně nejsledovanějším pořadem Primy v 5. týdnu byl zmiňovaný záznam večeru Pocta Václavu Havlovi. V neděli jej sledovalo 16,9 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Úterní Zpravodajský deník dosáhl sledovanosti 16,4 procenta a nedělní hlavní zpravodajskou relaci sledovalo 16,1 procenta diváků. Ve viditelném útlumu je tradičně nejúspěšnější primácký pořad Nikdo není dokonalý. Nedělní talk show tentokrát sledovalo pouze 15,5 procenta diváků, což znamenalo až šestou až sedmou pozici v průběžném pořadí nejúspěšnějších pořadů týdne na Primě. Totéž se týká i seriálu Komisař Rex.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .