Nova se propadla, ČT boduje s novým seriálem

radiotv22Televize Nova nedokázala udržet rekordní sledovanost z předminulého týdne a ztratila nejvíce ze všech celoplošných televizí. Mírně oslabila také Prima, zatímco oba veřejnoprávní programy posílily. Přesto si Prima v celodenním průměru udržela druhou pozici, v prime timu ovšem za ČT1 výrazně zaostává. Výplývá to z průzkumu společnosti Mediaresearch, které zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova nedokázala potvrdit rekord

Podíl Novy u diváků starších 15 let v týdnu od 5. do 11. dubna klesl ze 44,05 na 42,66 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin se Nově podíl v porovnání s předchozím týdnem snížil z 47,09 na 45,18 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let. Stanice tradičně obsadila všech 20 míst v žebříčku dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč všemi televizemi.

Nejsledovanějším pořadem Novy minulého týdne byly úterní Televizní noviny. Sledovalo je 34,4 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují pondělní TN se sledovaností 33 procent a nedělní TN, které vidělo 32,6 procenta diváků. Do první desítky se kromě zpravodajských relací vměstnala pouze show Česko hledá SuperStar, kterou sledovalo 29,2 procenta dospělých diváků. I to je ovšem o více než dva procentní body horší výsledek, než dosáhly předchozí díly.

Česká televize boduje s novým seriálem

České televizi minulý týden stoupl podíl programu ČT1 z 20,97 na 21,71 procenta. V prime timu dosáhl první program podílu 23,66 procenta, což je o dva procentní body více než v předchozím týdnu. Podíl kanálu ČT2 stoupl z 7,58 na 7,79 procenta a v hlavním vysílacím čase z 5,83 na 6,63 procenta. První program nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let a překvapivě získala větší podíl mezi ženami než u mužů, ČT2 pak tradičně nejvíce sledovali muži starší 15 let.

Pozici nejsledovanějšího pořadu si vybojoval první díl nového seriálu Místo nahoře, který vidělo 21,9 procenta diváků. Po podprůměrných výsledcích seriálu Černí baroni by Česká televize mohla v tomto seriálu získat zbraň kalibru Četnických humoresek, které se pravidelně objevovaly v Top 20 napříč všemi televizemi. Kromě zpravodajských relací se v žebříčku deseti nejsledovanějších pořadů ČT1 objevila ještě sobotní Svatba roku (15,8 prcenta), páteční film Fantomas (14,8 procenta), pondělní Cestománie (13,4 procenta) a nedělní snímek Smradi (13,1 procenta).

Na ČT2 byl nejsledovanější čtvrteční přímý přenos rozhodujícího finálového zápasu hokejové extraligy mezi Zlínem a Slavií se sledovaností 8,5 procenta. Následovala třetí třetina pondělního finále (8,1 procenta) a druhý poločas fotbalového zápasu Ligy mistrů Olympique Lyon – FC Porto (6,1 procenta)

Major Zeman je neporazitelný

Televizi Prima sice v minulém týdnu oslabila z 22,04 na 21,96 procenta, ale stále si udržuje pozici druhé nejsledovanější televize. Jinak je tomu v prime timu, kde podíl Primy poklesl o jeden a půl procentního bodu na 20,05 procenta a na ČT1 ztrácí téměř čtyři procentní body. Stanici se v prime timu nepodařilo porazit ČT1 ani v tradičně nejsilnější divácké skupině žen starších 15 let.

Pozici nejsledovanějšího pořadu Primy má již řadu týdnů předplacen Major Zeman, nejinak tomu bylo minulý týden, kdy zvítězil s ratingem 17,7 procenta. Následuje úterní díl seriálu Rodinná pouta se sledovaností 14,6 procenta a středeční hlavní zpravodajská relace, kterou sledovalo 14,2 procenta dospělých diváků. Čtvrteční pokračování Rodinných pout pak dosáhl nejnižší sledovanosti ze všech šesti dílů, vidělo jej pouze 13,9 procenta dospělých diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .