MS v hokeji začalo, sledovanost ČT2 letí vzhůru

radiotv22Stačí jeden víkend hokejového Mistrovství světa a výsledky sledovanosti dostávají zcela novou podobu. Druhý program České televize si v předchozím týdnu výrazně polepšil, zatímco všechny ostatní celoplošné televize ztrácely, ČT1 a Prima mírně, nejsledovanější TV Nova silněji. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které ve středu zveřejnila Asociace televizních organizací.

SuperStar míří do čela

Podíl Novy klesl oproti předchozímu týdnu o více než 3 procentní body na 41,44 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin si Nova pohoršila na 47,27 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let. Ženy převažovaly mezi diváky Novy také v prime timu, kdy se podíl této divácké skupiny oproti celodennímu průměru ještě mírně zvýšil. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi.

Nejvíce diváků sledovalo v týdnu od 19. do 24. srpna nedělní Televizní noviny, které dosáhly sledovanosti 36,4 procenta. Pondělní hlavní zpravodajskou relaci TV Nova sledovalo 35 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Třetí pozici mezi nejsledovanějšími pořady Novy uplynulého týdne obsadil první živý koncert show Česko hledá SuperStar, které sledovalo shodně rovných 34,8 procent diváků. Do první desítky se kromě zpravodajských relací dostal už jen obnovený zábavný pořad Zuzany Bubílkové Politické harašení. Sledovalo jej 28,9 procenta dospělých diváků.

Na ČT2 vtrhli hokejisté

Česká televize udržela podíl programu ČT 1 prakticky na stejné hodnotě jako v předchozím týdnu. Klesl o pouhou polovinu procentního bodu na 20,95 procenta. Oproti tomu podíl kanálu ČT 2 stoupl z 6,79 na 11,71 procenta. V hlavním vysílacím čase podíl ČT 1 klesl na 21,53 procenta a u ČT 2 stoupl na 8,82 procenta. První program sledovaly nejčastěji děti ve věku od čtyř do 14 let, mezi diváky menšinového programu ČT 2 tradičně dominovali muži starší 15 let. Stejné divácké skupiny převládaly u obou kanálů také v prime timu.

Nejsledovanější pořadem předchozího týdne se na ČT1 staly nedělní Události, které upřednostnilo 23,1 procenta dospělých diváků. Následuje další díl seriálu Místo nahoře, který si od začátku udržuje sledovanost nad 20 procent, tentokrát si jej nenechalo ujít 22,1 procent. Sobotní Události vidělo 18,3 procenta a pondělní Cestománii 15,8 procenta. Do první desítky se opět vešla také sobotní soutěž Hodina pravdy, když ji shlédlo 13,1 procenta dospělých diváků.

Žebříček nejsledovanějších pořadů na ČT2 mají na tři dny předplaceny hokejové zápasy. Nejlépe se zatím vedlo zápasu našich hokejistů s Lotyšskem. Jeho poslední třetinu si nenechalo ujít 20,3 procenta diváků, první a druhá dosáhly shodné sledovanosti 19,1 procent. Z dalších utkání si vedly dobře zápasy Rakousko – Kanada a Rusko – Dánsko.

Kdo porazí majora Zemana?

Podíl televize Prima minulý týden klesl o necelý procentní bod na 20,33 procenta. V hlavním vysílacím čase si Prima pohoršila až na 17,98 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly tradičně ženy starší 15 let, ale ani v jejich případě se Primě nepodařilo pokořit pvní kanál veřejnoprávní České televize. Ve skupině mužů starších 15 let Primě dokonce dýchá na záda ČT2, která se přiblížila na pouhé dva procentní body.

Mezi jednotlivými pořady Primy vede seriál Třicet případů majora Zemana, jehož další pokračování sledovalo 16 procent všech televizních diváků starších 15 let. Nedělní Zpravodajský deník dosáhl sledovanosti 15,4 procenta, pondělní 15 procent. Další dva díly telenovely Rodinná pouta obsadily 4., resp. 7. místo s ratingem 14 a 13,6 procenta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .