LOH: Nejsledovanější Šebrle a plážové volejbalistky

Letní olympijské hry přinesly podle očekávání výrazný nárůst sledovanosti kanálu ČT2, jeho podíl na trhu byl v obou olympijských týdnech proti dlouhodobému průměru čtyřnásobný. Průměrná sledovanost byla o tři procentní body vyšší než při LOH 2000 v Sydney, ovšem předchozí hry byly díky časovému posunu přenášeny v divácky méně atraktivních časech.

V obou olympijských týdnech se stal kanál ČT2 druhým nejsledovanějším programem. V týdnu od 16. do 22. srpna dosáhl druhý program České televize na skupině D 15+ podílu na trhu 20,86 procenta, nejvíce přenosy z Olympiády sledovali muži starší 15 let, na této cílové skupině získal kanál ČT2 podíl dokonce 28,37 procenta.

Týden od 23. do 29. srpna byl z pohledu ČT ještě úspěšnější, když kanál ČT2 dosáhl mezi dospělými sledovanosti 23,11 procenta. U mužu starších 15 let to bylo dokonce 30,13 procenta, což je o necelý procentní bod méně než u nejsledovanější TV Nova.

Čtyřiadvacetihodinový proud olympijského vysílání sledovalo během šestnácti olympijských dní v průměru 255 tisíc, tzn. 3 procenta dospělých, což představovalo podíl na trhu mezi dospělými 22 procent. V době od 6 hodin ráno do půlnoci tak činilo 327 tisíc, tj. 3,9 procenta dospělých, a od půlnoci do šesti hodin ráno pak 37 tisíc, tedy 0,4 procenta dospělých. Pro srovnání, předchozí LOH v Sydney sledovalo v průměru 234 tisíc dospělých, což znamenalo podíl na trhu 19,2 procenta.

Diváky táhla atletika, plážový volejbal a tenis

Nejsledovanějším okamžikem her byl úterní slavnostní vyhlášení výsledků desetiboje, Romana Šebrleho na stupních vítězů si nenechalo ujít 17,4 procenta diváků. Velký zájem byl také o poslední disciplíny desetiboje, celý úterní atletický večer dosáhl ratingu 16 procent.

Na nejvyšších příčkách žebříčku sledovanosti ovšem najdeme i přenosy z disciplín bez české účasti. Atraktivní finále plážového volejbalu žen vidělo 15,1 procent dospělých diváků, mužské finále skoků do vody z třímetrového prkna sledovano 14,6 procenta a vyvrcholení tenisového finále mužů 14,2 procenta diváků starších 15 let.

Tradičně velký zájem je o slavnostní ceremoniály, zahájení her 14. srpna sledovalo 16,1 procent a zakončení 29. srpna 11,1 procent dospělých diváků.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .