Hokejové MS skončilo, sledovanost se vrátila do normálu

radiotv22Televize Nova zaznamenala v uplynulém týdnu nejvyšší nárůst podílu na trhu. Dařilo také televizi Prima, která podruhé v řadě porazila kanál ČT1. Největší propad postihl kanál ČT2, kde skončily přenosy z hokejového šampionátu. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které ve středu zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova je silnější než před MS

Podíl Novy v týdnu od 10. do 16. května stoupl oproti předchozímu týdnu o více než šest procentních bodů na 43,78 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin Nova dosáhla podílu 48,07 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily tradičně ženy starší 15 let a vysokých hodnot dosáhla v minulém týdnu televize Nova také u lidí ve věku 15-24 let. Podíl na sledovanosti v hlavním vysílacím čase byl 56,58 procenta. Po třítýdenním výpadku, kdy jí konkurovala ČT 2, obsadila Nova opět kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Z jednotlivých pořadů Novy byly minulý týden nejúspěšnější nedělní Televizní noviny, které sledovalo 35,1 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následuje další z živých koncertů show Česko hledá SuperStar, který tentokrát vidělo 34,4 procenta diváků. Desítku nejsledovanějších pořadů doplňuje zpravodajství, ve druhé desítce zaujme na 16. pozici vyhlášení výsledků SuperStar, které přes pozdní hodinu dosáhlo ratingu 24,1 procent

Sledovanost ČT2 se vrátila do suterénu

České televizi se minulý týden sice podařilo zvýšit podíl programu ČT 1 o více než tři procentní body, ale ani 21,73 procenta na Primu nestačilo. Radikální pokles podílu na méně než třetinu oproti předchozímu týdnu zaznamenal program ČT 2 (z 19,53 na 6,49 procenta). Nutno podotknout, že šlo o první týden po hokejovém šampionátu, kdy ČT nenabídla žádné větší pásmo sportovních přenosů. V prime timu podíl ČT 1 stoupl na 21,95 procenta a u ČT 2 klesnul na 4,7 procenta.

Největší sledovanost na programu ČT 1 v uplynulém týdnu zaznamenal pondělní seriál Místo nahoře (21,7 procenta) před nedělními (20,6 procenta) a sobotními (18,8 procenta) Událostmi. Do první desítky se probojovala také pondělní Cestománie (15,8 procenta) a sobotní soutěž Hodina pravdy(15,4 procenta). Desítka nejsledovanějších pořadů na druhém veřejnoprávním programu je proti předchozímu týdnu k nepoznání, diváci ČT 2 nejvíce ocenili pondělní dokument Kamikaze v barvě (sledovanost 6,5 procenta), dále čtvrteční Lidské instinkty (5,8 procenta) a nedělní komedii Připoutejte se, prosím (4,7 procenta).

Jubilejní Krampol měl úspěch

Prima si minulý týden polepšila o necelé tři procentní body na 22,17 procenta, čímž opět překonala první program České televize. V hlavním vysílacím čase nabrala sice téměř čtyři procentní body, ale 21,04 procenta znamená až třetí pozici. Primu nejčastěji sledovaly ženy starší 15 let a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu.

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byl nedělní Zpravodajský deník se sledovaností 15,5 procenta dospělých diváků. Po dvou absencích způsobených zápasy na hokejovém MS se do Top 10 vrátil Major Zeman, 15. díl seriálu si nenechalo ujít 14,6 procenta diváků. Velmi dobrého výsledku dosáhlo jubilejní 300. pokračování nedělní talk show Nikdo není dokonalý, kterou sledovalo 14,5 procenta diváků starších 15 let. Telenovela z dílny Primy Rodinná pouta si už patrně našla své divácké jádro, v posledních týdnech ji sleduje pravidelně okolo 14 procent lidí, tentokrát to bylo 14,1 procenta v úterý a 13,9 procenta ve čtvrtek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .