ČT2 minulý týden u mužů v prime timu porazila Novu

radiotv22Fotbalové Mistrovství Evropy katapultovalo sledovanost druhého programu České televize do dlouho nevídaných výšin. Mezi muži staršími 15 let se ČT2 stala v hlavním vysílacím čase dokonce nejsledovanější stanicí, když porazila Novu o tři procentní body. Dařilo se také ČT1, která odsunula za sebe Primu. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, jehož výsledky za období od 21. do 27. června zveřejnila Asociace televizních organizací.

SuperStar porazila fotbalisty

Lídrem trhu zůstává Televize Nova, jejíž podíl na trhu opět poklesl na 39,18 procenta. Také v prime timu sledovanost Novy klesala, dokonce o 4 a půl procentního bodu na 37,54 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly v minulém týdnu ženy starší 15 let, nejméně Novu sledovali muži.

Nova tentokrát obsadila pouze 18 příček z žebříčku dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizemi, na 15. příčku se vtěsnal čtvrtfinálový zápas Česko – Dánsko a 17. místo obsadil předposlední díl seriálu Místo nahoře.

V žebříčku Top 10 nejsledovanějších pořadů nenajdeme žádné překvapení. Po skončení SuperStar první šest pozic obsadily Televizní Noviny, z nichž nejúspěšnější bylo nedělní vydání s ratingem 33,6 procenta. Do první desítky se pak kromě Počasí a Sportovních Novin dostalo jen ohlédnutí za SuperStar, které se sledovaností 26,1 dokázalo porazit i čtvrtfinálové utkání našich fotbalistů.

Muži propadli fotbalu

Kanál ČT1 posílil o jeden procentní bod a podílem 19.58 procenta předstihl Televizi Prima. Dařilo se mu i v hlavním vysílacím čase, kde Primu předstihl díky nárůstu o jeden a půl procentního bodu na 18,02 procenta. Kanál ČT2 si díky přenosům z Mistrovství Evropy udržuje nadprůměrnou sledovanost, tentokrát jeho podíl na trhu ještě mírně vzrostl na 17,39 procenta. Díky tomu, že se všechny zápasy vysílaly od 20.30, dosáhla ČT2 v prime timu rekordní sledovanosti 23,84 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byli logicky muži starší 15 let. S podílem 34,54 procenta procenta je ČT2 u mužu nejsledovanější stanicí.

První příčku mezi nejsledovanějšími pořady programu ČT1 v minulém týdnu obsadil předposlední díl seriálu Místo nahoře s ratingem 22,7 procenta. Následovaly Události, v neděli je sledovalo 19,7 procenta diváků starších 15 let a v neděli 15,8 procenta. Top 10 programu ČT2 kompletně obsadily fotbalové přenosy, největší zájem vzbudil závěr utkání Česko – Dánsko, který si nenecahlo ujít 23,4 procenta diváků, náš duel s Německem zaujal 20,8 procenta diváků.

Major Zeman opět vymazán sportem

Podíl Televize Prima poklesl na 18,90 procenta, když nejsilnější diváckou skupinu tvořily tradičně ženy starší patnácti let s podílem 20,8 procenta. V hlavním vysílacím času Prima sice mírně posílila na 17,3 procenta, ale stejně se stala nejméně sledovanou stanicí.

Nejsledovanějšími pořady Primy uplynulého týdne byly opět oba díly telenovely Rdinná pouta, když úterní díl sledovalo 15,6 a čtvrteční 14,8 procenta dospělých diváků. Major Zeman se střetl s fotbalem a narozdíl od SuperStar svůj souboj prohrál a do Top 10 se nevešel.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .