ČT2 má nejsledovanější pořad, ČT1 je nejslabší

radiotv22Už dlouhé měsíce nebyl žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizemi tak různorodý jako v minulém týdnu. Ačkoliv byla česká hokejová reprezentace vyřazena již ve čtvrtfinále, kanál ČT2 obsadil pozici druhé nejsledovanější stanice. První místo udržela Nova a ČT1 dopadl ze všech programů nejhůře. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které ve středu zveřejnila Asociace televizních organizací.

SuperStar mírně oslabila

Podíl Novy stoupnul oproti prvnímu květnovému týdnu 37,2 na 37,52 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin si Nova pohoršila z 39,33 na 38,08 procenta. Nejsilnější diváckou skupinu tvořily ženy starší 15 let a ženy převažovaly mezi diváky Novy také v prime timu. Nova tentokrát neobsadila žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi, hned devět míst si pro své přenosy z hokejového mistrovství světa zabral kanál ČT2.

Nejvíce diváků sledovalo nedělní Televizní noviny, které dosáhly sledovanosti 37,2 procenta. Sportovní noviny ve stejný den sledovalo 33,5 procenta a čtvrteční TN 33,3 procenta diváků. Další část show Česko hledá SuperStar zaujala 33,1 procenta diváků, což je o dva a půl procentního bodu méně než minule. Do první desítky se dostala už jen další zpravodajské relace.

Čtvrtfinále nejsledovanějším pořadem

Podíl prvního programu české televize klesl z 19,82 na 18,44 procenta a ČT1 se v minulém týdnu stala neobvykle nejméně sledovanou televizí. Podobný trend ji postihl v prime timu, kde oslabila o tři procentní body na 16,92 procenta. Diametrálně odlišné výsledky zaznamenala ČT2, která i přes vyřazení českého týmu ve čtvrtfinále posílila z 18,86 na 19,53 procenta, v hlavním vysílacím čase pak dokonce z 20,42 na 24,02 procenta.

Prvních sedm příček žebříčku Top 10 nejsledovanějších pořadů ČT1 obsadily Události, když zvítězily nedělní s ratingem 21,9 procenta před pátečními se zásahem 16,4 procenta diváků. Až na osmou příčku se se sledovaností 14,5 propadl seriál Místo nahoře, který měl na druhém programu zdatnou konkurenci v podobě hokejového utkání Česko – Kanada. Do desítky se mimořádně dostal i nedělní seriál Hříšní lidé města pražského, vidělo jej 10,7 procenta diváků starších 15 let.

Nikoho asi nepřekvapí, že v žebříčku nejsledovanějších pořadů ČT2 figurují pouze přenosy z hokejového šampionátu. Největšího úspěchu dosáhlo prodloužení čtvrtfinále Česko – USA, které vidělo 38,5 procenta diváků. Jde o nejlepší výsledek týdne a zároveň o jeden z nejsledovanějších pořadů ČT2 v celé historii. Až na druhém místě se překvapivě umístil přenos z rozhodujících samostatných nájezdů, které vidělo „jen“ 38,1 procenta diváků. Jediným vysvětlením mohou být slabší nervy hokejových fanoušků.

Prima porazila ČT1

Podíl televize Prima minulý týden stoupl o půl procentního bodu na 19,31 procenta. V hlavním vysílacím čase si Prima polepšila na 17,24 procenta, takže svého největšího rivala ČT1 porazila na obou frontách. Nejsilnější diváckou skupinou Primy byly tradičně ženy starší 15 let.

Mezi jednotlivými pořady Primy vedou oba díly seriálu Rodinná pouta, které sledovalo shodně 14,7 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Dalších sedm příček patřilo Zpravodajským deníkům, z nichž si nejlépe vedl ten čtvrteční (13,5 procenta) a desítku uzavírá páteční film Lavina, který si nenechalo ujít 11,4 procenta diváků. Už podruhé se do Top 10 nevešel Major Zeman, který se střetl s konkurencí v podobě hokejového zápasu Česko – USA, ale v žebříčku příštího týdne jej jistě znovu najdeme na nejvyšších příčkách.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .