ČT1 porazila Primu, posílila v prime timu

radiotv222Prvnímu programu České televize se podařilo minulý týden porazit v podílu trhu televizi Prima, jejíž výsledek po dlouhé době klesl pod hranici 20 procent. Podíl všech celoplošných stanic klesl, výjimkou byla ČT2 …Prvnímu programu České televize se podařilo minulý týden porazit v podílu trhu televizi Prima, jejíž výsledek po dlouhé době klesl pod hranici 20 procent. Podíl všech celoplošných stanic klesl, výjimkou byla ČT2, které pomohly k raketovému nárůstu přenosy ze Švédských hokejových her a Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování.

Nova: žádné změny na obzoru

Nejsledovanější zůstává Nova. V týdnu od 3. do 9. února dosáhla podílu 44,17 procenta (ve skupině D15+), což je přibližně jeden procentní bod méně než v předchozím týdnu. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin Nova podíl zvýšila na 48,84 procenta. I to je v porovnání s předchozím týdnem méně. Nejsilnější diváckou skupinou nejsledovanější televize byly ženy starší 15 let, a to jak z celodenního hlediska, tak v prime timu. Nova obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů napříč televizními stanicemi.

Nejúspěšnějším pořadem Novy byly nedělní Televizní noviny, které sledovalo 39,6 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Druhou pozici získala úterní hlavní zpravodajská relace se sledovaností 38,2 procenta, třetí jsou pondělní TN, které dosáhly sledovanosti 37,5 procenta. Do první desítky se ještě probojovaly úterní Sportovní noviny (32,5 procenta) a úterní a středeční relace o počasí (32,7 a 30,6 procenta).

Hokejový týden a sjezdy pomohly ČT2

České televizi se minulý týden nezvykle dařilo. Podíl programu ČT1 sice klesl z 20,99 na 20,46 procenta, podařilo se mu ale porazit Primu a v prime timu dosáhl překvapivého výsledku: podíl 23,38 procenta (to je o 1,3 procentního bodu více než předchozí týden). Výrazně stoupl podíl ČT2 – z 6,28 na 9,58 procenta. V prime timu pak poklesl na 6,52 procenta. První program nejčastěji sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, kanál ČT2 pak muži starší 15 let.

Na ČT1 byly nejsledovanější čtvrteční Četnické humoresky, které vidělo 22,6 procenta diváků starších 15 let. Následují pondělní Události (20,7 procenta) a sobotní Události (19,5 procenta). Úspěch slavila ČT také s pondělním seriálem Ranč U Zelené sedmy (17,2 procenta) a nedělní inscenací Nepodepsaný knoflík (18 procent). Druhý program zcela ovládly Švédské hokejové hry. V úterý podvečer je sledovalo 9 procent diváků, v neděli odpoledne 8,8 a 8,7 procenta diváků. Sobotní přenos z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování vidělo 7,7 procenta diváků starších 15 let.

Prima si výrazně pohoršila i u žen

Pro Primu nebyl minulý týden příliš šťastný, její podíl klesl z 21,51 na 19,99 procenta. Zásadnější poklesl sledovanosti zaznamenala Prima v prime timu, kdy její podíl klesl z 20,83 na 17,22 procenta. Tradičně nejsilnější diváckou skupinou Primy byly ženy starší 15 let, u nichž stanice v celodenním průměru porazila program ČT1. V prime timu se to ale Primě nepodařilo, podíl u žen starších 15 let dosáhl pouze 18,75 procenta oproti 22,80 procenta u programu ČT1.

Nejsledovanějším pořadem Primy uplynulého týdne byl pondělní Zpravodajský deník, který sledovalo 16 procent všech televizních diváků starších 15 let. Následuje středeční hlavní zpravodajská relace se sledovaností 15,4 procenta a sobotní Zpravodajský deník, který vidělo 15 procent diváků. Pokračuje pokles sledovanosti nedělní talk show Nikdo není dokonalý, minulý týden ji vidělo pouze 12,1 procenta diváků. Stejný počet lidí viděl i středeční seriál Komisař Rex. Naopak dobrého výsledku dosáhl čtvrteční Receptář prima nápadů (13 procent).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .