ČT posilovala na úkor Novy a Primy

radiotv222První program České televize byl v uplynulém týdnu jedinou celoplošnou televizní stanicí, jejíž sledovanost stoupala. Podíly všech ostatních televizí klesaly, v průměru o jeden procentní bod. Největší pokles zaznamenala Prima …První program České televize byl v uplynulém týdnu jedinou celoplošnou televizní stanicí, jejíž sledovanost stoupala. Podíly všech ostatních televizí klesaly, v průměru o jeden procentní bod. Největší pokles zaznamenala Prima, následovaná Novou a kanálem ČT 2. Vyplývá to z výsledků peoplemetrového měření sledovanosti společnosti Mediaresearch, které dnes zveřejnila Asociace televizních organizací.

Nova: Dobroty porazily Českého lva

Podíl Novy v týdnu od 24. února do 2. března u divácké skupiny D15+ klesl oproti předchozímu týdnu o půl procentního bodu na 43,59 procenta. V hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin ovšem vystoupal na 46,97 procenta, což je o pět setin procentního bodu více než v předchozím týdnu. Nejsilnější diváckou skupinou Novy byly ženy starší 15 let. Nova opět obsadila kompletní žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů týdne napříč televizními stanicemi.

Nejsledovanějším pořadem Novy byly opět nedělní Televizní noviny. Hlavní zpravodajskou relaci sledovalo 40,1 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Následují pondělní TN se sledovaností 38 procent. Sobotní TN dosáhly sledovanosti 36,7 procenta. Do první desítky se ještě dostaly sobotní a úterní Sportovní noviny (33,1, respektive 30,3 procenta, sedmá a devátá pozice), a také sobotní relace o Počasí (30,2 procenta, desátá pozice). Do první desítky se sice neprobojoval sobotní zábavný pořad Dobroty, který sledovalo 29,8 procenta diváků, touto show ale Nova s přehledem porazila přenos z vyhlašování výsledků ankety Český lev 2002, který běžel ve stejný čas na programu ČT 1.

ČT: Četnické humoresky s přehledem vedou

Česká televize minulý týden zvýšila podíl u prvního programu z 21,06 na 22,71 procenta. V prime timu podíl ČT 1 oproti předchozímu týdnu stoupl dokonce o necelé tři procentní body – z 21,82 na 24,46 procenta. Oproti tomu podíl ČT 2 minulý týden klesl o tři desetiny procentního bodu na 7,74 procenta. V prime timu druhý program dosáhl podílu 5,39 procenta. Kanál ČT 1 nejvíce sledovaly děti ve věku od čtyř do 14 let, program ČT 2 zase muži starší 15 let. V divácké skupině žen starších 15 let program ČT 1 dokonce porazil Primu, a to jak v celodenních číslech, tak v prime timu.

Tradičně nejúspěšnějším pořadem ČT 1 byly čtvrteční Četnické humoresky, které sledovalo 23,9 procenta všech televizních diváků starších 15 let. Úterní seriál Ranč U Zelené sedmy dosáhl sledovanosti 21 procenta a sobotní Události 20,1 procenta. Do první desítky se probojoval ještě poslední živý vstup z páteční volby prezidenta republiky, který sledovalo 19 procent diváků. Naopak mezi TOP 10 chybí sobotní přenos z Českého lva 2002, který vidělo „pouhých“ 14,7 procenta diváků. Na ČT 2 diváky nejvíce zaujal čtvrteční fotbalový zápas UEFA mezi Besiktasem Istanbul a Slavií Praha. První poločas sledovalo 8,4 procenta diváků, druhý osm procent. Na třetí příčce sledovanosti pořadů ČT 2 se umístil film Tři mušketýři, který vidělo 7,6 procenta diváků.

Prima: další pokles u Nikdo není dokonalý

Televizi Prima minulý týden opět klesl podíl na trhu, oproti posledním výsledkům o necelý jeden procentní bod z 20,39 na 19,32 procenta. Pokles nastal také v hlavním vysílacím čase, kde se podíl Primy snížil z 19,68 na 18,57 procenta. Nejsilnější diváckou skupinou byly ženy starší 15 let, i když i v této tradičně nejvěrnější skupině Prima dosáhla nižších hodnot než konkurenční program ČT 1. Prima si to chce vynahradit uvedením nového normalizačního seriálu Druhý dech a reprízou Ženy za pultem, ke kterým dojde už v dubnu.

Nejsledovanějším pořadem Primy byl nedělní Zpravodajský deník. Hlavní zpravodajskou relaci sledovalo 16 procent všech televizních diváků starších 15 let. Následuje sobotní Zpravodajský deník se sledovaností 14,7 procenta a úterní hlavní zpravodajská relace, která dosáhla sledovanosti 14,6 procenta. Zpravodajství odsunulo až na čtvrtou pozici nedělní talk show Jiřího Krampola Nikdo není dokonalý, které se v poslední době potýká s poklesem diváckého zájmu. Tuto neděli je vidělo 14,1 procenta diváků. Do první desítky se ještě probojoval Receptář prima nápadů (13,9 procenta, sedmá pozice) a středeční seriál Komisař Rex (11,6 procenta, desátá pozice).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .