Sport2 v neděli exkluzivně nabídne stále populárnější Super Bowl

Přímý přenos finále nejprestižnější ligy amerického fotbalu NFL začíná přesně o půlnoci z neděle na pondělí. Exkluzivní přenos utkání mezi Atlanta Falcons a New England Patriots pro český a slovenský trh odvysílá Sport2.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Sportovní, kulturní a komerční událost

Super Bowl, to není jen sportovní událost. Jedná se i o pop-kulturní záležitost, ve které se točí miliardy dolarů. Tato podívaná si v posledních letech získala statisíce fanoušků i v České republice. I v rámci západních zemí jde o událost, která dostává významný prostor i u nesportovních médií. Vděčí za to zejména vysokým investicím do reklamních sdělení. Tyto reklamní vstupy jsou unikátní jak rekordními cenami, tak v originalitě a počtu celebrit, které se v nich objeví.

Umístění reklamy na svůj produkt nebo značku v rámci Super Bowlu je do značné míry prestižní a symbolická záležitost. Není divu, Super Bowl tradičně láme rekordy ve sledovanosti. Třeba ten loňský sledovalo v USA 115 milionů diváků. A s vysokou sledovaností se snoubí i pohádkové částky. V roce 2016 se okolo této show protočilo patnáct a půl miliardy dolarů. Průměrná cena lístku na letošní duel mezi Atlanta Eagles a New England Patriots v současnosti zase atakuje šest tisíc dolarů.

Super Bowl však není jen o reklamě a sportu. Výrazný prostor dostává i kultura. Poločasová přestávka nabízí koncerty těch největších světových hudebních hvězd.

O přestávce vystoupí Lady Gaga

Jsme rádi, že fanoušci amerického fotbalu v České republice a na Slovensku budou mít opět po roce možnost si spolu se stanicí Sport2 užít tento neopakovatelný zážitek. Super Bowl, to není jen zápas, ale celá atmosféra a show kolem něj,“ říká Evžen Chlanda, Country Manager AMC Networks International – Central Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Událost si nechtějí nechat ujít ani celebrity. Přestože původní spekulace mířily na Adele či Beyoncé, nakonec fanoušky na stadionu i u televizních obrazovek Sport2 během poločasové přestávky zabaví popová zpěvačka Lady Gaga. Ta loni před zápasem zazpívala americkou hymnu. Nyní dostanou prostor její vlastní díla.

Patrioti z New England jsou experty tipováni na vítězství. Jen jejich hvězdný quarterback Tom Brady získal více titulů (6) než celý tým Atlanta Falcons dohromady. Diváci se na straně Falcons se mohou těšit na útočný fotbal. Patriots zase naopak disponují propracovaným systémem, který strojově přesně režíruje již zmiňovaný Brady.

Přímý přenos začíná na Sport2 v noci z neděle na pondělí přesně o půlnoci. První akce zápasu by měla přijít na řadu přibližně o 30-40 minut později.

Autor článku:

Komentáře (1)

 1. Marcel Tichý

  Doplním jen několik zajímavých technických novinek, které velmi obohatí a zatraktivní letošní SUPER BOWL LI.

  Super Bowl LI bude vysílat stanice FOX SPORTS v rozlišení 720p. Na hřišti bude rozmístěno 38 UHD kamer s 4K a 8K rozlišením.
  Snad největším letošní m vylepšením pro diváka u televizní obrazovky je funkce ,,buď hráčem“, která umožní divákovi dostat se dovnitř přilby kteréhokoliv hráče na hřišti. Tuto funkci zajistí již zmiňovaná řada 38 UHD kamer, které budou rozmístěny po celém obvodu hřiště a dokonale zachytí 360 stupňový výhled na akci. To umožní producentům televize FOX a Intel, která tuto technologii dodala, vložit virtuální kameru kdekoliv na hřišti a zprostředkovat tak pohled kteréhokoliv hráče.

  FOX SPORTS bude také využívat několik UHD kamer, které pomohou snížit rozmazání při snímání rychle se pohybujících scén. To umožní při zpětném zpomaleném záběru vidět detailní ostrý obraz, který běžné HD rozlišení nedokáže. Výhody nasazení UHD kamer při rychlejší snímkové frekvenci budou zřejmé.
  I přes nasazení obrovského množství UHD kamer nebude SUPER BOWL VI vysílán z logistických důvodů v 4K. Ale i navzdory vysílání v HD rozlišení a při použití nativního UHD videa pro snížení datového toku, budou znatelné vynikající detaily a lepší výsledky hladkého pohybu.

  Panu Chlandovi bych chtěl touto cestou vzkázat, že informace o takovéto akci nejsou jen o penězích, a celebritách. Váš článek se hodí spíše do všeobecných médií, na technické portály by měl obsahovat vícetechnických informací. Současně bych rád apeloval na Vás a na vedení stanice – bylo by skvělé zařadit originální audio stopu do přenosu, stejně jako to bývá zvykem u vyspělých zahraničních programů. Věřím, že tuto možnost by ocenilo velké množství diváků. Vaši komentátoři jistě americkému fotbalu rozumí, ale originál je přece jen originál.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .