Skupina Sport TV poutá na hokejové zápasy Ligy mistrů a KHL

Hokejová Liga mistrů je v plném proudu – tak poutá provozovatel kanálů Sport1 a Sport2 na hokejové přenosy. Kromě bohaté nabídky přenosů z evropské soutěže přináší i další sezonu rusko-evropské KHL.

Hokejová Liga mistrů. Fotografii poskytla Sport TV / AMC Networks International CE

Hokejová Liga mistrů. Fotografii poskytla Sport TV / AMC Networks International CE

Liga mistrů naposled s formátem 16 základních skupin

V hokejové Lize mistrů (Champions Hockey League) letos bojuje o evropskou trofej 48 účastníků včetně všech zakládajících členů. Systém se od příštího ročníku změní s cílem zatraktivnit momentálně nezajímavou soutěž. Právo automatické účasti všech zakládajících členů tedy zanikne a každý tým se bude muset kvalifikovat skrze svou národní soutěž.

V Lize mistrů bude od příští sezony hrát 32 týmů ve čtyřčlenných skupinách. Každý tým tak odehraje minimálně 6 zápasů ve skupině. To je výrazná změna oproti současnému stavu. Momentálně hrají jednotlivé týmy v 16 skupinách, přičemž do play-off postupují až dvě třetiny všech účastníků. Liga tím přichází o svůj soutěžní rozměr ve skupinách a podobá se spíše na pohárovou soutěž.

V příští sezoně bude mít česká extraliga v Lize mistrů čtyři účastníky místo nynějších šesti. Ze Slovenska se kvalifikuje jeden tým místo dvou. Počty účastníků se mohou měnit podle dosažených výsledků – zohledňovat se budou vždy poslední tři sezony. Počet českých účastníků nemůže klesnout pod 3, jelikož se jedná o zakládající zemi Ligy mistrů. Ostatní země paradoxně nemohou získat více než jednoho účastníka podle nyní platných pravidel.

KHL plánuje expanzi, letos přivítala účastníka z Číny

Vedle hokejové Ligy mistrů startuje na programech Sport 1 a Sport 2 i rusko-evropská hokejová soutěž KHL. Jediným zástupcem střední Evropy je i tentokrát Slovan Bratislava. Vedení KHL ale netají expanzivní ambice zejména směrem do Německa nebo Itálie.

SportTV hodlá každý měsíc přinášet seznam přenosů z KHL. Na srpen naplánovala šest zápasů včetně pondělního otevíracího duelu o Pohár Lokomotivu mezi Magnitogorskem a CSKA Moskva. V srpnové nabídce jsou čtyři zápasy Slovanu Bratislava a souboj SKA Petrohrad – AK Bars Kazaň.

Těšit se můžeme na staré i nové tváře, mnoho českých a slovenských hráčů, jednoho nového účastníka čínský Kunlun Red Star, velkou hvězdu v osobě Pavla Dacjuka a v neposlední řadě, jak všichni věříme, skvělou sezónu Slovanu Bratislava,“ píše provozovatel SportTV ve svých materiálech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .