Radiokomunikace chtějí divákům usnadnit přechod na DVB-T2. Zavedou certifikaci přijímačů

České Radiokomunikace zřídily testovací laboratoř, kde ověřují kompatibilitu televizí i set top boxů s novým standardem televizního vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC. Výsledkem je samolepka „DVB-T2 ověřeno“, která se objeví na nových přijímačích.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Dokončení přechodu na DVB-T2 do pěti let

Přechod na terestrické vysílání nové generace DVB-T2 bude realizován pomocí souběžného vysílání stávajících DVB-T sítí a nových přechodových sítí DVB-T2, které začnou vysílat začátkem roku 2017. Dnešní DVB-T vysílání bude ukončeno až v letech 2020 – 2021 a do té doby diváci nemusí řešit žádné nákupy televizorů ani set top boxů.

Pokud si ale nový přístroj koupit chtějí nebo potřebují, mohou se spolehnout na výsledky testování Českých Radiokomunikací. Výrobci, jejichž produkty testem projdou, dostanou oprávnění je označit speciálním logem a samolepkou. První otestované přijímače budou zveřejněny v průběhu září. Seznam bude průběžně aktualizován o nová zařízení,“ uvádí Petra Miterová, která Radiokomunikace mediálně zastupuje.

Pro tento účel bude v průběhu září zřízena i webová stránka DVBT2overeno.cz, kde se objeví seznam kompatibilních a prověřených přijímačů. České Radiokomunikace si pro tyto účely zřídily testovací laboratoř, kde ověřují kompatibilitu televizí i set top boxů.

Přechod se týká pouze diváků s běžnou anténou

dvb-t2-overeno-samolepkaNaším cílem je pomoci výrobcům, prodejcům a především divákům s tím, aby na trhu byl dostatek vhodných přijímačů a bylo jasně patrné, které to jsou,“ říká ředitel regulace a strategie ČRa Marcel Procházka.

Přechod na DVB-T2 nejpozději do roku 2021 se týká těch diváků, kdo přijímají televizní vysílání s využitím klasické antény. Pokud budou chtít tito diváci u antény setrvat, budou muset zakoupit kompatibilní přijímač nebo set top box.

Pokud ale nechcete investovat do výměny televizního přijímače, můžete přejít na jinou platformu – například kabelovou televizi nebo placený satelitní příjem. V takovém případě vám vhodný přijímač dodá operátor placené televize výměnou za smluvní vázanost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .