Operátor Towercom udává zvýšení počtu domácností využívajících běžnou anténu

Slovenský operátor terestrického vysílání Towercom cituje z průzkumu společnosti GfK. Podle ní až třetina slovenských domácností sleduje přijímá televizní programy terestricky. Na Slovensku se přitom dlouhodobě prosazují kabeloví a satelitní operátoři.

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

Pokud přijímáte televizi na běžnou anténu, můžete ještě několik let zůstat u standardního rozlišení. Ilustrační foto Shutterstock.com

Počet domácností využívajících anténu vzrostl v posledních deseti měsících o 6 procent, nyní je na úrovni 30 procent – včetně rekreačních objektů. Průzkum realizovala společnost GfK na vzorku 1000 respondentů.

K růstu mohl přispět i fakt, že na Slovensku lze přijímat vybrané placené programy právě přes anténu. Towercom vedle klasického volného vysílání nabízí divákům i placenou televizi Plustelka.

Generální ředitel společnosti Towercom Ivan Peschl avizuje v rámci zemského vysílání i nové funkce, především hybridní televizi a 24hodinový time shift.

Prieskum GfK marec 2017: domacnosti 21% rekreacne objekty 3% vs. Prieskum GfK november 2017: domacnosti 27% rekreacne objekty 3%

Aktuální výsledky průzkumu ukazují, že vysílání přes anténu je atraktivním řešením pro příjem televizního signálu. Diváci to oceňuji a jde o vyhledávaný způsob sledování televize,“ řekl Ivan Peschl v tiskové zprávě společnosti Towercom.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .