Nová satelitní služba Flix TV oznámila další termín. Odstartuje začátkem března

Platforma Flix TV měla podle původních záměrů odstartovat již na konci roku 2015. Nyní oznámila nový termín a tím je začátek března 2016. Působit bude na pozici 16 stupňů východně, kde vysílá i slovenský AntikSAT.

flix-tv-651

Další hráč využívající kapacitu Telekomu Austria

FLIX.TV by měla využívat kapacitu společnosti Telekom Austria Group, která hodlá na pozici 16 stupňů východně poskytovat technický provoz nových satelitních platforem na našem trhu. První službou, jež využila infrastrukturu Telekomu Austria, je slovenská platforma Antik TV, která by měla letos expandovat i do ČR.

Společnost FLIX.TV by měla být druhým produktem, který se hodlá zaměřit na český, slovenský, případně i maďarský trh. Firma už má zaregistrovanou i doménu flixtv.cz, kde uvádí loga nabízených stanic (viz obrázek). Společnost ale neuvedla, jaké kanály konkrétně nabídne, ani jak budou vypadat jednotlivé programové balíčky.

Flix TV hodlá nabízet 30 HD stanic

Služba měla podle původních záměrů být v provozu již koncem roku 2015. Termín byl následně několikrát odložen. S podobnými prodlevami ostatně startovala i slovenská služba AntikSAT, která rovněž několikrát odložila zahájení ostrého provozu.

Pozice 16 stupňů východně může být pro nové hráče na satelitním trhu určitou nevýhodou, jelikož většina českých a slovenských satelitních diváků míří na pozice 23,5 východně a 1 stupeň západně. Pokud tedy budou chtít noví hráči přetahovat zákazníky konkurence, přinese jim to vyšší náklady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .