Nejstarší hokejový turnaj na světě Spengler Cup přechází na Sport1 a Sport2

Sportovní stanice skupiny AMC Networks získaly vysílací práva k letošnímu ročníku nejstaršího sportovního turnaje Spengler Cup v Davosu. Turnaje se letos účastní dva švýcarské týmy, dva týmy KHL, jeden německý tým a tradičně i výběr Kanady.

spengler-cup-logo-651

Tradičním účastníkem tým Kanady

Historie Spengler Cupu se začala psát v posledních dnech roku 1923. Tehdy se do Davosu poprvé sjely hokejové týmy z Evropy a utkaly se o pohár, jenž nesl jméno zakladatele turnaje, velkého hokejového nadšence, lékaře Carla Spenglera. Vítězem prvního ročníku se stalo mužstvo oxfordské univerzity sestavené převážně z Kanaďanů.

Kouzlo tomuto turnaji dodává jak atmosféra v úchvatném prostředí švýcarského Davosu a místní architektonicky zajímavé Valiant Aréně, tak i fakt, že turnaj disponuje vánoční atmosférou.

Se Spenglerovým pohárem je spojen také český, respektive československý hokej. První mužstvo ze středu Evropy se jej zúčastnilo v roce 1929. Byl to slavný LTC Praha a hned při své premiéře turnaj také vyhrál. LTC Praha poté vyhrála ještě čtyřikrát. V minulých letech se pak tradičně zúčastňovali české týmy jako HC Sparta Praha, HC Vítkovice Steel, HC Dynamo Pardubice a další.

Český klubový hokej nemá letos zastoupení

Letos nemá český klubový hokej své zastoupení. Objeví dva švýcarské týmy (HC Lugano a domácí HC Davos), dále dva týmy KHL (Jokerit Helsinki a Jekatěrinburg), německý tým Adler Mannheim a kanadský výběr hrající pod národní značkou Team Canada.

Turnaj startuje 26. Prosince, denně se odehrají dva zápasy. Kanály Sport1 a Sport2 nabídnou většinu utkání živě.