Hokejová Liga mistrů může mít české finále. První semifinálové souboje dnes odvysílá Sport1 a Sport2

Semifinále Hokejové Ligy mistrů CHL má letos pro české fanoušky ještě atraktivnější náboj než loni. Zatímco před rokem bojovala o finále pražská Sparta, letos se mezi čtyřkou nejlepších ukáží rovnou dva české kluby – Oceláři Třinec a Bílí Tigři Liberec.

Hokejová Liga mistrů na programech Sport1 a Sport2. Ilustrační foto poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

Hokejová Liga mistrů na programech Sport1 a Sport2. Ilustrační foto poskytla skupina AMC Networks International Central and Northern Europe

České kluby mohou přepsat historii CHL

Český hokej letos narušil hegemonii švédských a finských klubů v CHL. Díky tomu, že se ve dvou různých zápasech semifinále představí až dva kluby z ČR, můžeme se v případě příznivých výsledků dočkat výhradně českého finále!

Možnost utkat se o nejcennější evropskou klubovou trofej budou toto úterý v prvním ze dvou zápasů mít Oceláři Třinec a Bílí Tygři Liberec. Slezský celek začne na ledě svého soupeře, finského JYP Jyväskylä, tým ze severu Čech zase hostí švédské Växjö Lakers.

Čeští semifinalisté mají naprosto reálné šance na postup. Je vidět, že naše nejvyšší soutěž patří do evropské špičky a je to pouze o přístupu, který v CHL kluby mají. Jak Oceláři Třinec tak Bílí Tygři Liberec k projektu přistupují zodpovědně a mají ho jako jednu z priorit. To je znát na jejich výkonech, díky kterým naprosto zaslouženě bojují o účast v boji o mistrovský pohár,” říká hokejový expert a komentátor kanálů Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

Liberec i Třinec mají za sebou náročné zápasy v předešlých fázích soutěže

Oba celky si prošly komplikovanou skupinovou částí soutěže. Bílí Tygři Liberec si zajistili postup až v předposledním utkání proti HC Davos. Ještě předtím se na konci léta utkali svým nynějším semifinálovým soupeřem Växjö Lakers. A oba duely prohráli. V boji o finále tak budou chtít švédskému týmu dvě porážky jistě vrátit.

Ani ve vyřazovacích bojích to nebyla z pohledu Severočechů jasná věc. Jak v osmifinále, tak ve čtvrtfinále první domácí utkání prohráli a museli tak na ledě soupeře otáčet nepříznivý stav. Ale tým Filipa Pešána těžký úkol pokaždé zvládl.

Právě trenér Liberce Filip Pešán může být jedním z klíčových faktorů dvojzápasu s Växjö. Mladý kouč se vrací z úspěšného mistrovství světa hráčů do 20 let, kde český národní tým dovedl k první účasti v semifinále po 13 letech a bude si jistě chtít připsat další úspěch. A oproti “dvacítkám“ postoupit do boje o titul.

Ještě komplikovanější základní částí než Bílí Tygři si prošli oceláři ze Třince. Ti sice začali drtivými výhrami, ale po porážkách na ledě soupeře zachraňovali postup až v posledním duelu o vše s HV71 Jönkjöping. Ve vyřazovacích bojích to ale byla ze strany ocelářů jiná vystoupení. Všechny zápasy ať už proti Malmö Redhawks, nebo Brynäs IF vyhráli a zajistili si tak potenciální výhodu do finále.

Díky dosavadním výsledkům mají totiž garantováno, že by se finále hrálo v jejich domácí WERK Areně. A to by byla ve finále významná výhoda. Pokud by svůj dvojzápas zvládl i Liberec, ryze české finále by se stalo skutečností…

Harmonogram přímých přenosů semifinále Hokejové Ligy mistrů na Sport1 a Sport2

Úterý 9. ledna:
17:15 Bílí Tygři Liberec– Växjö Lakers (Sport1)
18:00 JYP Jyväskylä – Oceláři Třinec (Sport2)

Úterý 16. ledna:
16:45 Oceláři Třinec – JYP Jyväskylä (Sport1)
18:30 Växjö Lakers – Bílí Tygři Liberec (Sport2)

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .