freeSAT zařazuje kanál ČT sport HD. Tentokrát už trvale

Zástupci satelitní platformy freeSAT konečně vyslyšeli přání mnoha sportovních fanoušků a oznámili zařazení sportovního programu ČT sport ve vysokém rozlišení do své programové nabídky. Po několika dočasných pobytech jde tentokrát o trvalé zařazení.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Kromě ČT sport HD nabízí freeSAT i Novu sport, SportTV a Arena sport – vše v HD

Zařazení programu ČT sport HD v podání freeSATu se v posledních měsících stal určitým evergreenem. Skupina musela opakovaně ujišťovat své klienty, že jim ČT sport nabídne ve vysokém rozlišení vždy alespoň po dobu významných sportovních akcí. Mnohdy se ji to povedlo a například v době loňského MS v hokeji nebo letošního MS ve fotbale si s tím poradila na výbornou.

Problém však nastal letos v květnu, kdy se ČT sport HD v nabídce překvapivě neobjevil ani několik dní po začátku šampionátu. I přes urgence diváků i fanoušků to vypadalo, že freeSAT tento kanál z kapacitních důvodů nezařadí. Nakonec tak udělal v tichosti a oznámil to pouze přes Facebook. Mediální zastoupení ale dalo najevo, že firma usiluje o trvalé zařazení tohoto programu do nabídky. K tomu došlo právě dnes.

Platforma freeSAT je vůbec první komerčně nabízenou satelitní službou na českém a slovenském trhu. Odstartovala ještě na přelomu milénia pod názvem UPC Direct. Původně ji provozovala česká, resp. Slovenská pobočka kabelové společnosti UPC. Před několika lety ale došlo k prodeji platformy sesterské firmě UPC DTH v Nizozemsku.

Maďarský trh má prioritu, freeSAT ale umí překvapit i v ČR

freeSAT/UPC Direct pod nizozemskou kontrolou se primárně zaměřuje na maďarský, český a slovenský trh – v tomto pořadí priorit. Pomalejší odezva na potřeby českých a slovenských diváků tak souvisí právě s tím, že přednost dostává maďarský trh a jeho programy.

I přesto freeSAT několikrát příjemně překvapil. Jako jeden z prvních operátorů zařadil například atraktivní sportovní kanály Sport1 a Sport2 v HD rozlišení. Rovněž přišel s cenově výhodnou nabídkou sledování základních českých a slovenských televizí přes satelit za 500 Kč ročně. Z tohoto pohledu může být nejvážnějším konkurentem služby Skylink, která rovněž nabízí flexibilní způsob sledování placené televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .