Vznikla asociace digitálních televizí, vede ji Balvín

Šest televizních stanic, které v dubnu získaly od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licence pro DVB-T, založilo Asociaci digitálních televizí. Jejím předsedou byl zvolen ředitel jediné z těchto stanic, která již vysílá, šéf Óčka Jiří Balvín. Asociace si klade za cíl podporovat digitální vysílání a ochraňovat práva a zájmy svých členů.

Asociace digitálních televizí byla založena ve středu 28. června a jejími členy jsou všechny televize, které získaly v dubnu vysílací licenci pro DVB-T, do předsednictva Asociace byli zvoleni předseda Jiří Balvín (Óčko), Fero Fenič (Febio TV), Jaroslav Korytář (RTA), Martin Mrnka (Z1), Radim Pařízek (TV Pohoda) a Kamil Spáčil (TV Barrandov). Novým členem ADT se může stát právnická nebo fyzická osoba, které byla v České republice udělena licence k provozování digitálního televizního vysílání.


Podle vyjádření Petra Schwarze ze zpravodajské televize Z1 by ADT chtěla přispět k co největšímu rozšíření set-top boxů umožňujících příjem digitálního vysílání mezi obyvatelstvem ČR. Plánuje také pořádat osvětové akce a působit v mezinárodních organizacích souvisejících s provozem digitálního televizního vysílání. „Asociace chce pomoci co nejvíce urychlit převod z analogového na digitální televizní vysílání,“ uvedl Schwarz s tím, že se Asociace oficiálně představí na tiskové konferenci 18. července v Praze.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .