Nova rozdala desítky set-top-boxů na Domažlicku

TV Nova zintenzivnila svoji digitalizační kampaň na Domažlicku. Dvakrát během jednoho týdne je navštívil generální ředitel PetrDvořák se svým týmem. Tisíce lidí pak v sobotu oslovila ve svém stánku na tradičních Chodských slavnostech. Přesně za tři týdny bude digitální příjem jedinou možností zdejšího pozemního příjmu této stanice i kanálů České televize. V prvním regionu Česka bude nadobro vypnut analogový signál.

Moderátoři Televizních novin Markéta Fialová a Karel Voříšek byli kromě hudebních a tanečních souborů největšími hvězdami letošních Chodských slavností, které proběhly o uplynulém víkendu v Domažlicích. Tuto kulturně-společenskou megaakci využila TV Nova k oslovení tisíců návštěvníků vyhledávané poutě ve svém „digitalizačním“ stánku. Hvězdy z obrazovky a jejich další nováčtí kolegové Domažličanům i přespolním poskytovali informace k nutnému přizpůsobení jejich televizorů na příjem digitálního signálu TV Nova, který bude od prvního záříjového dne jediným, který v tomto regionu pozemně naladí.


Součástí prezentace, která byla umístěna v centru města v parku před hlavní poštou, bylo i rozdávání balonků dětem či vystoupení klaunů. Mladé hostesky v červených kostýmcích se proplétaly mezi návštěvníky slavností na historickém náměstí a nabízely jim k ochutnání malé koláčky a zároveň rozdávaly informační letáky a také soutěžní kupóny.


Zdejším divákům Nova v sedmi bodech radí jak nepřijít o signál této stanice. Poměrně srozumitelnou formou shrnuje nutné technické kroky, které musí lidé příjímající doteď analogový signál z vysílače Vraní vrch učinit, aby po prvním září byli schopni zachytit signál digitální. V letáku jsou uvedeny i telefonní a internetové kontakty na informační linky. Zástupci komerční stanice pak každou hodinu rozdali dvacet set-top-boxů vylosovaným výhercům, kteří předtím vyplnili krátký soutěžní dotazník. Celkem jich během soboty vydali sto čtyřicet.


Nebyly to jediné přístroje, které Nova na Domažlicku rozdávala. Už v minulém týdnu při návštěvě generálního ředitele Petra Dvořáka a jeho spolupracovníků obdrželi set-top-boxy jako dárek zástupci několika veřejně prospěšných organizací. „Podle našich informací je v této chvíli slabinou přechodu na digitální vysílání nepřipravenost například domovů důchodců, nemocnic nebo dětských domovů. Přestože vybavenost těchto organizací pro příjem digitálního signálu obvykle v zahraničí zaštiťuje stát nebo organizace k tomu založená, rozhodli jsme se, vzhledem k časové tísni, že v tomto případě pomůžeme sami,“ uvedl Dvořák krátce poté co předal padesátitisícový šek ředitelce domažlické nemocnice Aleně Výrutové.


V poslední červencový den zase přivezli Fialová s Voříškem set-top-boxy do charitativní Diakonie v Merklíně, do Střediska výchovné péče v Domažlicích a horšovskotýnského dětského domova. „TV Nova uvolnila částku 1,5 milionu korun na to, aby podpořila bezproblémový a hladký přechod z analogového na digitální vysílání na Domažlicku,“ vyčíslila celkové náklady akce mluvčí stanice Veronika Šmítková. Ředitel Dvořák podotkl, že v dalších oblastech, které postupně přejdou na digitální příjem, už Nova tak velkorysé kampaně neplánuje.


Víkendových Chodských slavností využila ke své prezentaci i další média. V sobotu před polednem odtud živě vysílalo plzeňské studio Českého rozhlasu. Mělo zde i svůj stánek, ve kterém si zájemci mohli veřejně zazpívat či si ověřit své znalosti ve vědomostních a tipovacích soutěžích. Na stanovišti pod Chodským hradem pak lidé vyplňovali poměrně podrobné dotazníky v rámci informačně-vzdělávací kampaně „Domažlicko má digitální tv“. Odměnou za to jim byly drobné dárky od společnosti SES Astra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .