Na UPC Direct od pondělka zkušebně vysílá Nova Cinema

Aktualizováno. Filmový kanál Nova Cinema, který vysílá od začátku prosince v kabelových sítích, IPTV a na platformě CS link, zahájil v pondělí 17. prosince vysílání na satelitní platformě UPC Direct. Vysílání je podle UPC prozatím zkušební a diváci najdou nováckou „dvojku“ na družici Astra 1G, kde nahradila dětský kanál bebe tv.

Kanál Nova Cinema odstartoval v sobotu 1. prosince v 10:45. „S krátkým předstihem tak našim divákům přinášíme vánoční dárek v podobě filmového kanálu,“ uvedl tehdy generální ředitel TV Nova Petr Dvořák, podle něhož je Nova Cinema vhodnou alternativou k hlavnímu programu Novy. „Kombinací obou programů – stávající Novy a mladší Novy Cinemy – by si měl každý divák přijít na své. Naším cílem je rozšířit stávající nabídku TV Nova ve snaze oslovit diváky různých věkových kategorií, zájmů, profesí i životních stylů,“ vyjmenoval Dvořák.


„Nova Cinema vysílá na platformě UPC Direct zkušebně. O oficiálním startu budeme informovat v tiskové zprávě,“ uvedl na dotaz serveru parabola.cz k vysílání Nova Cinema na satelitní platformě František Malina, tiskový mluvčí a ředitel PR oddělení společnosti UPC Česká republika. Oficiální vysílání by mělo blo zahájeno 21. prosince. „Jsem rád, že testovací vysílání Novy Cinemy  proběhlo úspěšně a že proto můžeme s předstihem oznámit její ostrý start v našem digitálním satelitním vysílání, který byl původně plánován až na první čtvrtletí příštího roku. Zařazení Novy Cinemy je tím nejlepším vánočním dárkem pro  uživatele UPC Direct,“ komentuje celou událost generální ředitel UPC Václav Bartoň. V kabelových sítích UPC Digital je program dostupný od zahájení vysílání Nova Cinema.


Kanál vysílá 12 hodin denně v pracovní dny, 13 hodin o víkendech. Podle licenčních podmínek, které najdete zde, má Nova Cinema od 1. července 2008 až do konce června 2009 vysílat 15-18 hodin denně. Celodenně pak bude vysílat od 1.července 2009. Licenční podmínky říkají, že v programu budou zastoupeny filmy a seriály studií v USA, nejméně 10 procent bude vyhrazeno pořadům evropské produkce. Půjde o kinematografické filmy, televizní filmy a seriály, v první polovině dne i dokumentarní a animované pořady, přičemž všechny pořady budou buď dabovány nebo s českými titulky.


Abonenti UPC Direct se standardními přijímači Phillips najdou kanál Nova Cinema v základní nabídce Rodina na pozici 28. Při manuálním nastavení je třeba nasměrovat parabolu na družici Astra 1G na pozici 19,2° východně, kmitočet je 12,382 GHz, polarizace horizontální, SR: 27500, FEC: 3/4 a kódování standardní jako u ostatních kanálů UPC Direct, tedy CryptoWorks + Nagravision 2. Dosud mohli majitelé satelitních přijímačů kanál Nova Cinema naladit pouze s kartou Gital na platformě CS Link, konkrétně na družici Astra 1E na pozici 23,5 ° východně, kmitočet 11,992 GHz s horizontální polarizací.


Program Nova Cinema provozuje společnost CET 21, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licenci 23. října tohoto roku. Jde o první z tématických kanálů, které Nova plánovala při vyhlášení licenčních řízení na pozemní digitální vysílání. Nova Cinema v sobě spojuje dva tehdejší projekty – Nova Film a Nova Seriál. Další byla tehdy Nova Sport, v níž se časem pravděpodobně transformuje současná Galaxie Sport patřící do stejné mediální skupiny. Kromě toho CET 21 nabízela zpravodajský kanál Nova News, o jehož budoucnosti stanice zatím nehovoří.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .