Satelitní platforma CS Link změní majitele

Mediální skupina GES se vzdává přímého vlivu na satelitní platformu. Novým majitelem společnosti Media Vision, která vlastní vysílací licenci, totiž stoprocentně ovládne Martin Janků, který je zároveň obchodně-technickým ředitelem firmy Trade and Technology. Převod podílu dnes schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

CS Link je jednou ze tří satelitních platforem pokrývající Česko. Narozdíl od zbývajících dvou (UPC Direct a DigiTV) evyžaduje paušální poplatky, k příjmu stačí aktivovat dekódovací karta a platit zákonné koncesionářské poplatky České televizi. Licenci na provozování satelitní platformy CS Link vlastní společnost Media Vision s.r.o. (bývalá CZ Rádia s.r.o.) dosud patřící společnosti GES Media Asset a.s. skupiny GES Holding. Jak vyplývá z tiskové zprávy RRTV, tato skutečnost se zřejmě brzy změní.


„RRTV registrovala provozovateli Media Vision s.r.o. dle § 29 odst. 1, písm. b) zákona č. 231/2001 Sb. změnu seznamu společníků spočívající v převodu 100% obchodního podílu GES MEDIA ASSET, a.s. na Ing. Martina Janků,“ stojí v tiskové zprávě z 4. zasedání a v dalším bodě je uvedeno, že „Rada vzala na vědomí oznámení provozovatele Media Vision s.r.o. dle § 29, odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb. o změně ostatních skutečností uvedených v přihlášce k registraci, spočívající ve změně v osobě statutárního orgánu – jednatele.“


Silná investiční firma GES Media Asset bude tedy v licencované společnosti Media Vision nahrazena fyzickou osobou a změní se i jednatel firmy, kterým je dosud Jiří Šebek. Nový majitel Martin Janků měl ovšem již v minulosti na CS Link velmi úzkou vazbu, působil totiž jako obchodně-technický ředitel společnosti Trade and Technology a.s., která je jedním ze dvou prodejců dokódovacích karet na CS Link a základní nabídku programů (ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport, Prima a Nova) nabízí zdarma. Druhým distributorem karet je společnost Gital s.r.o., která za základní nabídku vyžaduje registrační poplatek 200 Kč za rok, 500 Kč na tři roky nebo neomezeně za 1000 Kč. Samotná dekódovací karta přijde u Trade and Technology na 1999 Kč, konkurenční Gital ji nabízí za 999 Kč.


Obě distribuční firmy nabízejí i placené kanály Galaxie Sport, CS Film a HBO a v testovacím režimu – a tedy zdarma – je možné přijímat filmové kanály Nonstop Kino a Filmbox, které by měly být zpoplatněny od dubna.


 


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .