Česká televize na podzim uvede tři větší seriálové projekty, přidá sitcom i skeče

Rapl, Já, Mattoni a Doktor Martin – to jsou názvy tří nejvýznamnějších seriálových projektů, které Česká televize uvede v podzimní sezoně. U prvních dvou titulů půjde o novinky, v případě Doktora Martina jde o novou řadu nyní již známého seriálu podle britské předlohy. Tuto trojici seriálových projektů doplní komediální cykly Kosmo nebo Nádraží, i další série sitcomu Marta a Věra.

Představitelé seriálu Rapl. Foto: Česká televize

Představitelé seriálu Rapl. Foto: Česká televize

Detektiv Kuneš z Cirkusu Bukowsky pokračuje v seriálu Rapl

Seriál Rapl se vrací k postavě svérázného detektiva Kuneše známého z Cirkusu Bukowsky a otevírá třináct nových kriminálních příběhů. V hlavní roli se objeví Hynek Čermák, pro nějž, po zmiňovaném Cirkusu Bukowsky a dvoudílném filmu Gangster Ka, půjde už o třetí spolupráci s režisérem a scenáristou Janem Pachlem.

Příběh muže Heinricha von Mattoniho

Výpravná historická sága Já, Mattoni se odehrává v průběhu šedesáti let bouřlivého devatenáctého a začátku dvacátého století. Optikou stárnoucího Heinricha von Mattoniho vypráví příběh muže, který je ochotný dosahovat svých cílů i za cenu fatálních selhání v osobním životě. Seriál režiséra Marka Najbrta není jen složitým propletencem rodinných vztahů, je také obrazem tehdejší doby a její společnosti. Hlavní postavu svérázného podnikatele ztvárnili Alois a David Švehlíkovi.

Seriál Já, Mattoni. Foto: Česká televize

Seriál Já, Mattoni. Foto: Česká televize

Miroslav Donutil jako Doktor Martin v nových dílech

Uznávaný chirurg Martin Elinger v první řadě seriálu Doktor Martin opustil Prahu a přestěhoval se do beskydského Protějova, kde místo složitých operací řešil bizarní lékařské případy i každodenní strasti místních obyvatel. Ve druhé řadě rodinného seriálu se Miroslav Donutil vrací v roli na první pohled arogantního a protivného obvoďáka v obleku.

Líbí se mi, jak se postava Martina Elingera vyvíjí. Je skvěle napsaná v tom smyslu, že je to takový neurvalec a obhroublík, ale maskuje tím to, že se brání vůči okolí, a spoustu situací zkrátka jinak řešit neumí,“ říká Miroslav Donutil.

Miroslav Donutil a Dana Morávková ve druhé sérii české adaptace seriálu Doktor Martin. Foto: Česká televize

Miroslav Donutil a Dana Morávková ve druhé sérii české adaptace seriálu Doktor Martin. Foto: Česká televize

Komediální cyklus, sitcom i skeče

Nový komediální cyklus Kosmo podle scénáře Tomáše Baldýnského vypráví příběh českých kosmonautů a jejich letu na Měsíc. Ten začíná ve chvíli, kdy se ukáže, že tento všemi zapomenutý a důkladně vytunelovaný státní projekt je kvůli hrozbě likvidační pokuty od EU nutné bezpodmínečně dotáhnout, a to až po triumfální moment, kdy národ u svých půllitrů bez dechu sleduje přímý přenos z přistání našich zlatých hochů (a jedné dívky) v cílové destinaci.

Hlavními hrdiny Kosma je čtveřice nekompetentních kosmonautů, kteří se připravují na let ve zchátralém výcvikovém středisku, ale i ministr školství se svým tajemníkem, kteří letu zajišťují politickou podporu i naplnění tvrdých podmínek sponzorské smlouvy.

Sitcom Kosmo. Foto: Česká televize

Sitcom Kosmo. Foto: Česká televize

Marta a Věra mají kam se vrátit. Na dvě neohrožené hrdinky čekají další divoká dobrodružství v nevyzpytatelné kancelářské džungli, kde se pokusí, vyzbrojeny pouze svým intelektem a sešívačkou, zdolat nová úskalí ve světě slevových serverů.

V další z novinek podzimní sezony, Nádraží, se objeví asi padesátka postav v podání Ondřeje Sokola, Martina Fingera, Igora Chmely, Michala Suchánka a Richarda Genzera. „Nádraží je složeno z jednotlivých skečů, ale jsou tam i linky, které procházejí celým seriálem, například láska. To je občas tak dojemné, že i já sám u toho sem tam uroním slzu,“ říká jeden z protagonistů Ondřej Sokol.

Zpracováno podle tiskových materiálů České televize. V nejbližších dnech vám přineseme i původní texty z tiskové konference ČT k podzimu 2016.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .