Česká a slovenská UPC se sloučí, šéf české pobočky bude řídit aktivity v Polsku

S platností od 1. dubna dochází ke sloučení společností UPC Česká republika a UPC Broadband Slovakia. Současný generální ředitel UPC Česká republika, Frans-Willem de Kloet, přechází na pozici generálního ředitele do UPC Polsko.

Generální ředitel UPC Česká republika Frans-Willemm de Kloet bude od 1. dubna 2016 řídit společnost UPC v Polsku. Foto: UPC Česká republika

Generální ředitel UPC Česká republika Frans-Willem de Kloet bude od 1. dubna 2016 řídit společnost UPC v Polsku. Foto: UPC Česká republika

Řízení společné česko-slovenské pobočky převezme Martin Miller

Řízením nově vzniklé společnosti bude dočasně pověřen Martin Miller, dlouholetý generální ředitel společnosti UPC Broaband Slovakia. Změna struktury největšího kabelového operátora v ČR a na Slovensku probíhá „v zájmu rostoucího zaměření na zákazníky a s cílem rychlejší implementace inovativních produktů a řešení“.

Spojením společností UPC Česká republika a UPC Broadband Slovakia vznikne společnosti Liberty Global druhá nejdůležitější jednotka v rámci CEE regionu, jenž svou sítí pokrývá téměř 2 miliony domácností a 1 milion zákazníků využívá 1,6 milionu služeb. Dokud nebude oznámen nový generální ředitel, povede nově vzniklou společnost Martin Miller, současný generální ředitel UPC Slovensko. Ten bude zodpovědný za oba trhy a za integrační proces nové společnosti. Martin Miller působí ve společnosti UPC Broadband Slovakia již 15 let a má ideální zkušenosti pro zahájení integrace obou společností.

UPC věří, že z integrace obou společností budou těžit zákazníci

Jsem přesvědčena, že z integrace těchto dvou společností budou mít prospěch především naši zákazníci. Zrychlí se proces zavádění nových služeb, sjednotí obchodní strategie a budeme profitovat z velikosti sloučených společností. Nová struktura značně přispěje k efektivnějšímu využití kapitálu a výměně osvědčených postupů, což společnosti umožní posílit svou konkurenceschopnost na trhu,” říká Severina Pascu, generální ředitelka společnosti Liberty Global pro region střední a východní Evropy.

Jednotlivé společnosti pod značkou UPC patří do portfolia Liberty Global.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .