AMC nabízí svůj vlajkový kanál v HD, u satelitních operátorů může narazit

Skupina AMC Networks oznámila, že spouští vysílání svého vlajkového programu AMC ve vysokém rozlišení. V prosinci nabídla operátorům i HD verzi svého filmového kanálu Film+. Na satelitu si ale tyto stanice prozatím nenaladíte.

Foto: fotobanka Thinkstock

Foto: fotobanka Thinkstock

Nejbližší budoucnost patří HD rozlišení

Operátoři placených služeb rádi zdůrazňují, že HD rozlišení je budoucností televizního vysílání a nejlépe jej diváci ocení právě u placených služeb. Zatímco u příjmu zdarma na běžnou anténu si divák vystačí i s průměrnou kvalitou obrazu, v případě kabelových a satelitních operátorů si vybírá i podle počtu dostupných HD kanálů.

Skupina AMC Networks jde v duchu tohoto trendu a postupně nabízí své klíčové programy operátorům i v HD rozlišení. V průběhu loňského roku přišla se sportovním programem Sport1 CZ v HD, začátkem prosince přidala i HD verzi filmového kanálu Film+. Nyní v polovině ledna překlopila do HD i svůj vlajkový kanál AMC.

Jednání o zařazení AMC HD ještě probíhají

Program je od dnešního dne (tedy od 15. ledna 2016) k dispozici operátorům, kteří se jej rozhodnou zařadit do své programové nabídky. Skupina však může narazit na problém zejména u satelitních operátorů s omezenou kapacitou.

Navzdory tomu, že AMC nabízí operátorům obsahově atraktivní kanály, pro satelitní společnosti je důležitější větší rozmanitost programové nabídky před vyšší kvalitou obrazu vybraných kanálů. I to mohl být jeden z důvodů, proč se do nabídek platforem Skylink nebo freeSAT nedostaly stanice Sport1 HD nebo Film+ HD.

Nově vysílající kanál AMC HD bude mít podobný problém. Lze však předpokládat, že jej do nabídky zařadí alespoň operátoři kabelové televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .