AMC uvedla první díl seriálu The Night Manager s představitelem Dr. House

Kabelový a satelitní kanál AMC se zaměřením na exkluzivní americkou původní tvorbu uvedl očekávaný seriál The Night Manager. Pro české diváky může být lákadlem herec Hugh Laurie známý jako Dr. House. Minisérie THE NIGHT MANAGER byla natočenana motivy mezinárodního bestselleru Johan le Carrého.

Hlavní hvězdy minisérie The Night Manager. Tom Hiddleston jako Jonathan Pine a Hugh Laurie jako Richard Roper. Foto poskytla: AMC Networks International CE

Hlavní hvězdy minisérie The Night Manager. Tom Hiddleston jako Jonathan Pine a Hugh Laurie jako Richard Roper. Foto poskytla: AMC Networks International CE

Herec Hugh Laurie ztvární zápornou postavu obchodníka se zbraněmi

V Káhiře uprostřed arabského se setkáváme s bývalým vojákem Jonathanem Pinem, který teď pracuje jako noční recepční v hotelu Nefertiti. Zatímco kolem povstává město v protestu, Pinea poprosí o pomoc krásná Sophie Alekan, milenka mocného a nebezpečného majitele hotelu. Sophie svěří Pineovi inkriminující důkazy o nelegálním obchodu se zbraněmi, který by mohl pomoci porazit lidovou revoluci.

Přesvědčen, že musí udělat, co považuje za správné, Pine, kontaktuje svého známého na britské ambasádě. Ale jeho jednání ho mimoděk vtáhne do děsivého světa chladnokrevného obchodníka se zbraněmi Richarda Ropera. Právě toho ztvárňuje Hugh Laurie. Sophiiny informace se dostanou k Angele Burrové, vládní protikorupční agentce, která usiluje o zničení Roperovy říše. Únik v její síti však spouští řetěz tragických událostí.

O tři roky později, když se jejich cesty znovu zkříží ve Švýcarsku, dostane Pine šanci napravit staré chyby. Kontaktuje Angelu Burrovou a spolu vymyslí plán, jak překazit Roperovu operaci zevnitř.

Velká kriminální organizace a děj plný konspirací

Richard Roper své globální aktivity řídí z přepychové, renovované středověké vily na Mallorce. Se svou partou, do které patří jeho poradce Corkoran, milenka Jed a malý syn Daniel, žijí luxusní život, projíždějí se na motorových člunech, popíjejí šampaňské a pořádají dlouhé letní večírky.

Jejich životem v přepychu a poklidu otřese, když do jejich restaurace vpadnou zločinci s úmyslem unést malého Daniela. Chlapce zachrání odvážný cizinec, který se tu odkudsi náhodou vzal, a úder odrazí na úkor svého vlastního zdraví a bezpečí. Tímto cizincem není nikdo jiný než Jonathan Pine a odměnou je mu pozvání mezi Roperovy blízké. Pokus o únos je však vyvrcholením měsíců tajných příprav Pinea a Burrové.

Životní postavou herce Hugh Laurieho je geniální lékař Dr. House. V novém seriálu ztvárnil postavu chladnokrevného obchodníka se zbraněmi Richarda Ropera. Foto: AMC Networks International CE

Životní postavou herce Hugh Laurieho je geniální lékař Dr. House. V novém seriálu ztvárnil postavu chladnokrevného obchodníka se zbraněmi Richarda Ropera. Foto: AMC Networks International CE

Velká kriminální organizace jako je ta Roperova existuje díky přístupu k informacím, sítím zkorumpovaných operativců a černým obchodům, které by udržely u moci jakéhokoliv despotu. Takže, když Burrová ve Švýcarsku najme Pinea, dobře ví, že infiltrace Roperovy organizace bude nesmírně obtížný a smrtelně nebezpečný úkol. Pine si Roperovu přízeň nezíská jen tím, že bude nemilosrdného ničemu hrát, Pine se zloduchem musí stát.

Při pečlivém plánování se staví most mezi zákonným a nezákonným světem, přes který Pine musí přejít. Pine proto ukradne peníze z hotelu v Curychu, pod novým jménem propašuje drogy do Devonu, údajně zabije svého komplice a potom uprchne a přijímá další jméno. V okamžiku, kdy se Pine objevuje na Mallorce, patří už mezi nejhledanější zločince Interpolu. Překročil most, který za sebou ihned spálí. Sebeintenzivnější vyšetřování žárlivého a podezíravého Corkorana nemůže odhalit utajenou identitu Pinea.

Šestidílný seriál získal hodnocení 8,7 bodů z deseti na IMDB

Pine během následujících měsíců nahradí Corkorana jako pravá ruka Ropera. Doprovází Ropera na nejdůležitější cesty, sblíží se s jeho rodinou, zejména s Jed. Tato domýšlivá, nádherná mladá dáma se mu dostává pod kůži a Pine jí podléhá stejně jako kdysi Sophii. Jed jeho city opětuje a Pine se tak dozvídá, že i ona má své důvody srazit Ropera na kolena.

Pineovi se nakonec podaří podílet se na velkém obchodě se zbraněmi, který se má uskutečnit na Blízkém východě. Teď je na čase, aby zasáhla Britská zpravodajská služba, dojde však k odhalení Achillovy paty operace. Roperova chapadla zasahují do všech pater tajných služeb a hrozí, že Pineova identita bude odhalena. Pine ztratí kontakt se svými spojenci, musí se spolehnout na své vlastní síly a rozum, aby vyhrál boj se svým zapřisáhlým nepřítelem, zatímco jeho manipulátor, Burrová, musí zvážit, jestli stojí za to riskovat lidský život, jen aby dostala zločince, který má spoustu krve na rukou.

Seriál se u nás objevil den po celosvětové premiéře

Minisérie The Night Manager odstartovala na českém trhu pouze den po celosvětové premiéře, která proběhla ve Velké Británii. Na domovském americkém trhu uvede AMC toto dílo až v průběhu dubna.

Klíčové postavy minisérie The Night Manager. Foto: AMC Networks International CE

Klíčové postavy minisérie The Night Manager. Foto: AMC Networks International CE

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .