Al Jazeera propustí desetinu pracovníků a ukončí americkou mutaci

Katarská globální zpravodajská televize Al Jazeera za měsíc zavře americkou redakci a ukončí vysílání své mutace v USA. Nyní oznámila i vlnu propouštění, jež se dotkne přibližně desetiny spolupracovníků. Ta ale přímo nesouvisí se zavřením redakce v USA. Celosvětově zaměstnává přibližně 4000 lidí.

al-jazeera-newsroom-651

Důvodem ukončení vysílání AL Jazeera America je především nízká sledovanost

Agentura ČTK ve své zprávě informovala, že avizované propouštění souvisí s restrukturalizací, kterou tato televizní síť zahájila před několika měsíci. Tento proces je dle medializovaného stanoviska nutný z důvodu „udržení vysoce kvalitní, nezávislé a agresivní žurnalistiky“.

Neméně důležitým důvodem mohou být i klesající ceny ropy, jelikož tato televizní síť je financovaná katarskou královskou rodinou. Katar patří k zemím, jež jsou výrazně zasaženy nynějším vývojem cen ropy na světových trzích. Vedení televize Al Jazeera ale pochopitelně odmítá spojovat nynější restrukturalizaci a utlumení svých aktivit v USA s vývojem cen ropy.

Americká pobočka Al Jazeera USA ukončí vysílání k 30. dubnu. Na americkém trhu působila od roku 2013 díky akvizici stanice Current TV. Na americkém trhu hodlá setrvat v jiné podobě – zejména prostřednictvím nových médií.

Vizuál americké verze zpravodajské stanice Al Jazeera

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: