RRTV aktualizovala seznam „must carry“ stanic

televizemaleRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém zasedání ustanovila seznam televizních stanic, které musí všichni kabeloví operátoři umístit do své nejnižší programové nabídky (tzv. must carry). Podle platné legislativy se tato povinnost týká tří kategorií televizních stanic.

První kategorií jsou veřejnoprávní média. Kabeloví operátoři musí zařadit do „balíčku zdarma“ všechny stanice, které Česká televize a Český rozhlas vysílají, bez ohledu na to, zda jsou vysílány analogově nebo digitálně.

Druhou kategorii tvoří analogově vysílané plnoformátové celoplošné programy, tedy TV Nova a TV Prima, a to vč. příslušné regionální mutace.

Třetí kategorie obsahuje všechny celoplošné zemské digitální programy, které jejich provozovatel šíří na základě běžné nebo kompenzační licence. Týká se to tudíž stanic R1 (dříve Prima klub), Prima COOL, Nova Cinema, Televize Barrandov, Z1 a TV7 a dále Novy a Primy, opět vč. regionálních mutací, které tvoří sdílené vysílání s regionálními televizemi ze sítí R1 (R1 GENUS, R1 DAKR, R1 LYRA, R1 MORAVA, R1 VŘÍDLO A R1 ZAK) a Regionální Televizní Agentury (RTA JIŽNÍ ČECHY, RTA JIŽNÍ MORAVA, RTA OSTRAVA, RTA ZLÍN A RTA VÝCHODNÍ ČECHY).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: