Podzim na ČT – listopad 1989, Duety a Vyprávěj

ctfotonormomalyHlavními taháky podzimního schématu České televize bude cyklus Rok svobody, pěvecká soutěž Duety a původní seriál Vyprávěj.

V cyklu Rok svobody budou moci diváci ČT vidět dokumenty k výročí sametové revoluce. „Většina dokumentů bude zaměřena na události z listopadu 1989,“ uvedla Kateřina Fričová, programová ředitelka ČT. Na obrazovkách se dočkáme například dokumentárních filmů Nad hlavou hvězdy, srp a kladivo nebo Zajati v Angole.

Velmi podrobně se ČT bude věnovat návštěvě papeže Benedikta XVI., která se v České republice uskuteční ve dnech 26. až 28. září. Obdobně podrobné zpravodajství můžeme očekávat také při předčasných parlamentních volbách, jde zejména o seriál předvolebních debat.

V zábavných pořadech bude držet prim nová pěvecká soutěž Duety… když hvězdy zpívají. Jejími moderátory budou Tereza Kostková a Aleš Háma, bude pro osm párů (profesionální zpěvák a známá osobnost) a začne v říjnu. Na podzim také proběhne finále ankety Kniha mého srdce.

Hlavním dramatickým počinem podzimu bude na ČT retro seriál Vyprávěj, jenž vypráví o rodině Dvořákových a jejich životě od 60. let po současnost.

Osmi díly bude také pokračovat série Zlatá šedesátá, která divákům představuje významné československé filmové tvůrce mezinárodně nejoceňovanějšího obdobní československé (české) kinematografie.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .